Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo prosiłabym o zerknięcie na zdjęcia mojej instalacji fachowców w tym temacie. Mianowicie jest to nowa instalacja, z która od początku mam same problemy (2 razy w tygodniu odpowietrzać muszę kaloryfery i w dodatku systematycznie wzrasta ciśnienie).

Wykonawca umywa ręce. Czy ta instalacja jest wykonana prawidłowo? Czy sa w niej jakieś naruszone podstawowe zasady bezpieczeństwa? 

Z góry ślicznie dziękuję za jakiekolwiek informacje ludzi znających się na rzeczy.

20210702_182045.jpg

20210702_182059.jpg

20210702_182116.jpg

20210702_182147.jpg

20210702_182206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Uklad powinien być wyposażony w zawór schladzajcy dbv lub wężownice schładzając,jak niema  to nie zgodnie z normą PN-EN.

2 . Zawór bezpieczeństwa max 3 bar powinien być najlepiej wkręcony w kocioł.

3 Czy jest gropa bezpieczeństwa do cwu  bo na zdjęciu nie widzę.

4 Brak ochrony powrotu kotła na powrocie z zaworu czterodrogowego powinna być pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie Pan zaskoczył.. ?

odpowiadając na pytanie 3 to chodzi Panu o taki "Baniak" na podłączeniach bojlera ? Za bojlerem jest takie naczynie zamontowane jeśli o to chodzi...

Też mi się jeszcze kilka pytań nasuwa:

1. Czy ten widoczny na zdjęciu zawór bezpieczeństwa (pod naczyniem) pełni w tej chwili swoje zadanie ? 

2. Czy te nieprawidłowosci które Pan zauważył mogą przyczyniać się i mieć coś wspólnego z tym wzrostem ciśnienia i zapowietrzaniem kaloryferów ?

i ostatnie 

3. Czy na tym etapie instalacji można wykonać wszystkie te poprawki by było wszystko zgodne z wspomnianymi normami ? I czy wiąże się to z równie dużymi kosztami co instalacja ?.

ślicznie dziękuję za już dotychczas udzieloną odpowiedź 

 

 

 

Instalator mnie poinformował że czujnik STB jak jest to nie musi być  już wężownicy schładzającej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Dziękuję za analizę i  udzielenie odpowiedzi.

A w czym może przyczyna tego wzrostu ciśnienia i  ciągłego zapowietrzania kaloryferów ? Czy to już inna sprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.