Skocz do zawartości
IGNOROWANY

grzejnik żeliwny


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie. Zdjalem właśnie z haków takiego 20 członowego bydlaka!

Trochę niedoceniłem a raczej niedowarzyłem jego masę i bez czterech chłopa na których nie ma miejsc na schodach nie zniosę tego na dół. Macie jakieś techniki jak to podzielić na kawałki?

Mam do dyspozycji młot i szlifierkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifierka i naprzód

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować rozkręcić, jeśli jeszcze zamierzasz wykorzystać ten grzejnik.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jego miejsce docelowe to skup zlomu . Kladziesz coś na podłogę by jej nie zniszczyć . Następne jakieś klocek , na to grzejnik i osobe na drugim koncu . Po czym lamiesz go skacząc naprzeciwko kolegi . Ewentualnie w górę dziada jednym koncem i opuścić . Można też rozbić go młotkiem takim większym z 5kg tylko uwaga na odpryski . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie udało się!

 Teraz przerwa na herbatę!

Próbowałem go szlifierkæ uciac i szło łatwo ale.... Tarcza 125mm to za mało a większej nie miałem pod ręką a dodatkowo musiałbym zdjąć osłonę.

Przyniosłem więc młotek 5kg i tak jak koledzy radzili, kilka mocnych strzałów i się poddał. W sumie podzieliłem go na 3 części i dla jednej osoby to tak na styk.

Najgorszy jednak jest ten szłam,.który wypływał z tych grzejników.... Tu chyba najwięcej czasu straciłem, żeby całego domu nie pobrudzić

 

Ps teraz mnie czeka montaż panelowego grzejnika i będzie łączony krzyżowo. I mam zagwozdkę jak powinienem te rurki do grzejnika dobrać na styk czy 1-2mm więcej? Patrzę na te śrubunki i one mają uszczelnienie gumowe które wymaga wejścia tego stożka do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wspaniałe grzejniki, niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.