Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykopcanie kotła po przełączeniu ogrzewania tylko na CWU


piotrekke

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Parę dni temu przełączyłem kocioł z ogrzewania lato/zima, na same lato, czyli grzanie tylko CWU.

Od tego czasu kocioł strasznie zaczął wykopcać/puszczać dym do kotłowni i całej piwnicy.

Parametry zostawiłem takie same jakie używane były w zimie, a mianowicie:

Temperatura CWU- 50*C

Czas pomiędzy cyklami podawania paliwa- 31s

Moc wentylatora- 50%

Podtrzymanie- 21min

Czas podawania paliwa- 4s

Dodam, że po otwarciu drzwiczek do paleniska mam strasznie dużo dymu.

Kocioł KLIMOSZ LE20

 

Pomożecie co może być tego powodem ?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

 

IMG_20210604_174124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się cieplo ,komin Tak już chętnie nie ciągnie a raczej ma skłonności do dmuchania. Musisz obserwować co się dzieje na palniku i zmniejszac mu podawania oraz zwiększać nadmuch . Przy takim kopceniu będzie kisil opal i sypal nim do popielnika .jak dojdziesz do wniosku że to nie ma sensu "A Tak pewnie będzie później " to pozostaje rozpalanie popoludniem grzanie baniaka i gaszenie na noc , nocą ciąg się poprawia i wyciagnie resztę dymu . Niestety u mnie koło 23 jak ster pokazuje na zewnątrz takie same cyrki się dzieją.  Mimo pracy dmuchawy , gdzie wcześniej było ok potrafi z niej dym się wydobywac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwować i korygować . Fakt faktem jest taki że będzie kisil i wtedy dac powietrza lub zmniejszyc ilość podanego paliwa . Musisz zerkac by później nie grzebać w popiele . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam taki sam piec i podobny problem, tylko dymu  trochę mniej i piec bardziej zmazany ;-).

Klimosz LE 20,

W niedziele zrobiłem reset do ustawień fabrycznych. Podtrzymanie 45 min, przerwa podawania 27 s, wentylator 40 %, czas podawania 5s

Temperaturę CWU 57 *C dzięki temu na piecu mam ciągle temperature powyżej 60 *C, uznałem że może dzięki temu będzie mniej kopcenia. (trochę mniej jest)

Ile powinien wynosić czas podtrzymania, lepiej krócej czy dłużej?

A co z przedmuchem zostawić czy wyłączyć? a ustawieniach fabrycznych jest co 15 minut.

@piotrekke jak to zrobiłeś że masz tak czysty kocioł po zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.