Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Algorytm Automatyki Co (z Zaworem Czterodrogowym)


Danniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych ;)

 

Po ostatniej modyfikacji instalacji CO zamontowałem zawór 4D. Niestety jego ręczna regulacja jest dość uciążliwa. Oferty sterowników z siłownikiem przekraczają moje możliwości finansowe.

Chce zmontować takie coś własnymi siłami i tu pojawiają się pytania do bardziej zaawansowanych ode mnie w temacie forumowiczów:

 

1. w Jaki sposób to działa?

2. Jakie główne elementy wchodzą w skład takiego układu (pompy, elektrozawory, dmuchawa,...)?

3. Jak wygląda w praktyce proces regulacji ?

4. Co czym steruje, jakie są zmienne decydujące o działaniu (temp. powrotu, zasilania)?

 

Może ktoś już coś takiego stworzył albo ma "kupny" sprzęt i podzieli się wiedzą?

 

Najfajniej byłoby gdyby ktoś zamieścił schemat blokowy (lub coś podobnego) ;) ale każda pomoc mile widziana.

 

Jeśli ktoś ma schematy wykonawcze takich układów (łącznie ze schematami sterowników elektronicznych) albo wie gdzie można coś takiego znaleźć to też proszę o pomoc :]

 

Bardzo bym prosił o te i inne informacje mniej lub bardziej związane z tematem. Wszystko się nada ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić własnymi silami coś takiego. Właściwie to nawet działa ale kombinacja jest nieziemska. Ja to robiłem metodą "analogową" stosy wzm. operacyjnych i układów czasowych może jakby to zrobiłć na procku to pewnie byłoby prościej. I jak to swoje zmączyłem to znalazłem w necie to http://sanitsystem.pl/sklep/product_info.p...products_id=257. W życiu już bym się za to nie wziął ( no może jeszcze raz bo kombinuję coś nowego czego jeszcze nie znalazłem ale to pewnie też kwestia czasu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje guitar lektura szczególnie tego tematu mi pomogła.

 

yozik fakt za tą cenę nie opłaca się kombinować :huh: dzięki również

 

Chciałem zapytać o opinie na temat sterownika TCZ32 (cena wydaje się niewygórowana za sterownik z algorytmem PID i pogodówkę)

 

jak się sprawdza w praktyce ten sterownik?

czy potrzebne są dodatkowe elementy np czujniki? jakiego typu? ile?

jak wygląda jego niezawodność ?

czy steruje także dmuchawą czy trzeba osobno regulaować ?

 

może zna ktoś alternatywę/ coś podobnego w zbliżonej/niższej cenie? (np taki)

 

Wszelkie wrażenia / opinie / sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.