Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kopciucha na ekogroszek czy pellet? Pomoc w wyborze.


Laguna16v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed decyzją zmiany obecnego kotła kopciucha na pięć z klasy 5 bądź ecodesign. Nie za bardzo znam si na tym temacie dlatego postanowiłem poradzić się was. 

Budynek to dom z lat 80 o powierzchni 90m2 ocieplony styropianem 15cm. W pokojach grzejniki 2 żeliwne i 3 aluminiowe oraz w łazience 2 łazienkowe. Piec ogrzewa także wodę użytkową do bojlera 100l

Obecny piec nie wiem jakiej jest mocy, spala ok 3t węgla i trochę drzewa. Jako że jest stary myślę o jego zmianie.

Nie wiem na co się zdecydować czy ekogroszek czy pellet. Chciałbym aby było wygodnie więc na pewno z podajnikiem, a także samoczynnym rozpalaniem o ile to możliwe. Zastanawiam się także czy warto zastosować zdalne sterowanie np telefonem czy to tylko jest zbędny bajer. Czy jest taki piec co spełniałby moje wymagania? Ile trzeba liczyć za taki kocioł z montażem?

Chciałbym także starać się o dofinansowanie ale jestem dopiero na etapie zbierania informacji ponieważ nie mam o tym wszystkim na razie zbyt wiele pojęcia. 

Za wszelkie informacje i rady serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://cieplowlasciwie.pl/start

To na poczatek . 

Strzelam bez wyniku to kociolek około 12 kw będzie luks .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za wielki....  8kw bym sie nawet obawal... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.