Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellux 200 Touch 20 kw - kopcenie z komory spalania


Opsiq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! ? 

Pojawił się mały problem przy kotle który ostatnio odpalałem. 
Klient kupił jeden pellet, działało normalnie. Po zmianie pelletu z drzwiczek palnika zaczyna wydobywać się czarny dym. Zrobiłem na nowo przeważanie pelletu i wszystko ustawiłem, ale problem nadal nie znikł. Czy miał ktoś już podobny problem? 

W załączniki wrzucam zdjęcie podglądowi jak to wyglada. 

0C40D6F0-04A6-43BC-8184-556C843F7689.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim opisie, mi, amatorowi, ciśnie się tylko jedno na usta- brak ciągu kominowego. Czyli albo niedrożny komin, albo brak napowietrzania, albo jedno i drugie. 

Poza tym, ta końcówka rury spiro, chyba nie jest do niczego potrzebna. Trzeba wziąć cążki, obciąć i wywalić do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, rura spiro od palnika została wyrzucona, zdjęcie po prostu jest przed odcięciem. ?

Hm. Zastanawialiśmy się nad brakiem ciągu kominowego tylko dlaczego na poprzednim pellecie było wszystko okej? Dym z komina idzie, więc drożność jest. Nadmuch też jest ustawiony na 2100 obr. w sterowniku. Myślałem też, że drzwiczki nie dociskają do końca, ale niestety to nic z tego, sznur również jest w idealnym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.