Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zasobnik z pelletem w innym pomieszczeniu


KubaKielce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Jestem nowy na forum. Szykuję się do wymiany kotła. Chcę pelleciaka.  Poczytałem na forum o różnych kotłach i nadal nie wiem co wybrać. Nie pytam czy lepszy jest Red czy Lidia bo i tak napiszecie: bierz Lagunę :)

Mam bardzo małą kotłownie jakieś 1,5x1,6m. Co bym nie kombinował ciężko jakiś kocioł wybrać. Moje zapotrzebowanie to tak 15-17kW. Ale mam pewien pomysł i chciałbym porady forumowiczówktórzy mają o tym pojęcie większe niż ja. Czy jest możliwość zamontowania kotła typu Znalezione obrazy dla zapytania: kocioł na pelletczyli z osobnym zasobnikiem i zamontować ten zasobnik w sąsiednim pomieszczeniu za ścianą? Tylko jest różnica poziomów kotłownia jest jakieś 60cm niżej. Przebobrowałbym ścianę otwornicą i przecisnął tego węża (musiałbym przedłużyć) do kotłowni.

Trochę rzeźbienie w gównie, ale nie mam już pomysłu.

Z góry dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno zadziałać o ile będzie ciągły spad bez załamań i prostych odcinków

Co do mocy 15kw to jest to spalanie ok 80kg pelletu na dobę, na pewno potrzebujesz piec takiej mocy?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KarolBl napisał:

Powinno zadziałać o ile będzie ciągły spad bez załamań i prostych odcinków

Co do mocy 15kw to jest to spalanie ok 80kg pelletu na dobę, na pewno potrzebujesz piec takiej mocy?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

liczyłem na https://cieplowlasciwie.pl/wynik/b14b 

Wyszło mi 13kW razem z CWU. Ale chałupa ma tyle mostków cieplnych że hej. 2 tarasy, balkon, dobudowana łazienka jakoś z boku. Duży kominek na piętrze, z którego ciągnie, podłoga na gruncie bez ocieplenia. Tertaz mam to co w opisie z tym, że strop mam ocieplony 10cm trociny. Przy wymianie kotła położę wełnę 20-25cm.

Mam kocioł 24kW miałowy zasypowy. Jadę na 52st i smolę.

15kW za dużo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Ciepło właściwe 13 kW i więcej na dobrą sprawę nie ma co montować. Zauważ ze te 13 kW potrzeba przy średniej dobowej -20 licząc że w tym czasie grzane jeszcze jest CWU.

Sam zbiornik może być za ścianą, ważne by przejście przez ścianę było z dużym spadem w stronę kotła. Inaczej pellet może zawiesić się w rurze i bedzie problem. Widziałem takie rozwiązanie u Klienta w kotłowni (montuje Internet). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KubaKielce napisał:

Tylko jest różnica poziomów kotłownia jest jakieś 60cm niżej. Przebobrowałbym ścianę otwornicą i przecisnął tego węża (musiałbym przedłużyć) do kotłowni.

Możesz to zwizualizować jakimś rysunkiem? Co chesz przedłużać ( jakiego węża?) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 obraz.png.a359bc69680b042f1038a73a6cc9de12.png

1. zasobnik w pomieszczeniu za ścianą - poziom podłogi wyżej o 60cm od poziomu podłogi w kotłowni.

2. Kocioł  w kotłowni.

3. Ściana z otworem na wąż/rurę przez którą przesypuje się pellet.

4. ten wąż/rura przeźroczysta . połączenie zasobnika z kotłem

 

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.