Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piecem DREW-MET MJ-1NM


Smiley97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam piec DREW-MET  MJ-1NM z dmuchawą i sterownikiem DREW-MET SK-2. Sprzęt z 2007 roku. Od kiedy sie wprowadziłem i zacząłem go użytkować wydawało sie wszystko ok, od pewnego czasu zaczeła stawać dmuchawa, musiałem jej pomoc jakims srubokrętem i dopiero wtedy startowała normalnie. Z tego co udalo mi sie dowiedzieć winą był kondensator rozruchowy. Pojechalem, kupilem nowy o takich samych parametrach i tu zaczęły sie schody. Przy standardowym rozpalaniu takim jak zawsze, dmuchawa ruszyła momentalnie, nie musiała sie "rozpędzać". Ja zadowolony ze problem z głowy poszedłem się czymś zająć. Po jakims czasie wróciłem zajrzeć do pieca i po osiągnięciu zadanej temperatury 60 stopni zawsze dmuchawa sie calkowicie wyłączała. Na nowym kondensatorze nie staje całkowicie tylko dalej bardzo delikatnie dmucha, tak jakby byla w jakims stanie czuwania. Dla przykladu powiedzmy ze do osiagniecia zadanej temperatury dmucha 1000obr/min. A po osiągnięciu na starym stawała całkiem a na nowym dmucha delikatnie okolo 100-200 obr/min. Czy to normalne i tak powinno być? Czy coś jest nie tak, gdzie może leżec ewentualna przyczyna jeśli tak nie powinno być? W obecnej sytuacji po osiagnieciu 60 stopni, delikatnie ciągle dmuchając temperatury dochodzą nawet do 71-72... Na starym kondensatorze jak stawała całkiem piec osiągał max 64

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, już chciałem pisać o konieczności zmiany maksymalnych i minimalnych obrotów dmuchawy, ale to teraz ona pracuje poprawnie, w sumie dobrze, że się wcześniej nie spaliła. Wrzuć DTR-kę sterownika, może coś podpowiem. Tera sterownik nie wchodzi w nadzór i trzeba ustalić dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, tu nie ma nic o ustawieniach sterownika, interesuje mnie takie parametry jak minimalne/maksymalne obroty dmuchawy, przedmuchy, czy histereza. W sieci nie znalazłem pdf-u z instrukcją, więc pozostają zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawioną moc dmuchawy, na ile procent? Ten parametr można zmniejszyć, szczególnie obroty maksymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz moc dmuchawy o 5% i obwersyj czy kocioł nadal przeciąg i o ile stopni. Daj znać co się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dmuchaw w ogóle reaguje na zmniejszenie ustawień? Druga sprawa, czy ten sterownik ma menu serwisowe, w którym można zmienić nastawy wstępne dla dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrozumieć działanie algorytmu sterownika i coś doradzić potrzebuje w miarę dokładną instrukcje sterownika, takiej jak np. ta:

instrukcja-sk01.pdf

Bez tego co najwyżej mogę zgadywać jakie możliwości ma sterownik i co można zmienić.

Jeszcze jedno, jaką pojemność maja obydwa kondensatory(stary i nowy) jednostka to uF.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to zgaduje dalej, zmień parametr "praca ciągła" z 5 na 6 to nie wpłynie wprost na pracę dmuchawy, bo to najprawdopodobniej algorytm odpowiadając z obniżenie obrotów dmuchawy przed dojściem kotła do zadanej, im wyższy tym dmuchawa zaczyna wcześniej zwalniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.