Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oszczedne grzanie w Termet Ecocondens gold plus


Sznycel98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  

Od nie dawna mam zmienione ogrzewanie z węglowego na gazowe. Zamontowali mi piec Termet Ecocondens gold plus 25kW chciałbym dowiedzieć się czy ktoś ma podobny i wie jak najefektywniej i jak najtaniej ogrzać mieszkanie. Od razu zaznaczę ze jestem laikiem  w sprawach piecy gazowych. Po prostu  chciałbym wiedzieć jak najlepiej dobrać parametry pracy pieca dla obniżenia rachunków. 

Mieszkanie mam 63m w starej kamienic na parterze. Od zewnątrz ocieplone styropianem 10cm od wewnątrz watą  5cm (zrobil to poprzedni właściciel). Podłogi w 2 pomieszczeniach ocieplone. Posiadam 3 kaloryfery kazdy po 1.6m oraz 3 po 80cm w kuchni podłoga ogrzewana a od sierpnia podłoga ogrzewana będzie już wszędzie. 

Chcialbym wiedzieć jak lepiej grzać mieszkanie niską  temperaturą  ale dłużej, czy ponad 52° ale szybciej? I jak dostosować się do temperatury zewnętrznej? 

Czujnik temperatury  w mieszkaniu ustawiony na 22.6° dla małego dziecka 

 

Za każdą odpowiedz bardzo dziekuje 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz czujnik temperatury zewnętrznej, jeżeli nie,to jak jest możliwość to założyć i wtedy dobrać krzywą grzewczą. Grzanie możliwie najniższą temperaturą a cały czas jest najbardziej efektywne.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wilgotności w pomieszczeniu...jak jest wysoka to i 25+ jest odczuwalnie nie za ciepłe...hehe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie jak dzieci zaczęły chorować lekarz pierwsze zapytał o temperaturę. Grzałem tak 24-25 kazał obniżyć na 21 noc 18 problem się rozwiązał. Każdy robi jak chce jednak sądzę że trzymanie temperatury ponad 22-23 jest anormalne. Wszystko to kwestia przyzwyczajenia jednak dziecko to biała karta i można je przyzwyczaić do wszystkiego nawet do braku cukru w herbacie. Jeden stopień mniej to około 5% mniej opału ale jak ktoś chce chodzić w majtkach ***** bidę!. To jest jak w lato zima, w zimie jest Ci zimno a jak przychodzi wiosna to 15 stopni to już ciepełko i chodzą z krótkim rękawem. Nie piszę tego do SZnycla bo g... mnie obchodzą czyjeś upodobania odpowiadam na temat oszczędne grzanie.

 

wilgotność ma też znaczenie przyznaję

Edytowane przez Ricorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, 

W instrukcji Gold Plus 25 kw jest napisane, że minimalna moc kotła przy P04 1200 wynosi 3 kw, natomiast przy P04 1500. I teraz pytanie, czy przy ustawieniu na 1500 kocioł potrafi zejść na 3 kw? 

Orientacyjne minimalne zużycie gazu wynosi wg. Instrukcji 0,31. Czy przy ustawieniu 1200 zużycie może być jeszcze mniejsze? 

Pytanie teoretyczne bo bardzo mnie to zastanawia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zużycie gazu jest dla mocy minimalnej 3kW osiąganej przy 1200 obr , przy obr 1500 moc minimalna jaką osiąga to 4,3kW i zużycie gazu jest wtedy większe i nizej nie zejdzie. Żeby schodził do min 3kW to serwisant powinien obniżyć obroty do 1200 i wyregulować aparaturę gazową na analizator. A czy będzie chciał to zrobić to zależy głównie tylko od niego i oporów instalacji kominowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.