Skocz do zawartości

Ricorro

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Ricorro

  1. No dzięki za obszerny kawał wiedzy. Niewątpliwie uwzględnię to o czym piszesz bo to bardzo ciekawe. Poniżej mój pomysł jak podłączyć wysterowanie i PD. Te rurki można wyprowadzić niżej blisko palnika tak jak mówisz (zgadzam się że to bardziej logiczniejsze!). Przepraszam za banalna formę wizualizacji ale pomimo umiejętności i wiedzy z tego zakresu poszedłem na łatwiznę!. W dole wentylator z sterowaniem nie było by problemu kwestia praktyki jaki przepływ m3/h doświadczalnie można dobrać. Wentylator o małej mocy np 80x80 włączony na stałe lub po sterowniku cały układ PD można uzależnić od otwarcia PG/PW poprzez miarkownik za pomocą potencjometru obracanego poprzez miarkownik lub poprzez styczniki, lub temperaturowo -kwestia wyobraźni dostępności materiałów i zacięcia (o programowaniu płytki Ardiuno nie będę wspominał oby nie było przerostu formy na treścią.? PS. Na załączniku Zębiec KWKD-22
  2. Macieju, fajnie się to czyta a jeszcze lepiej bo ma to sens. B) Dzięki za podpowiedzi i ciekawe informacje. Widac że wiesz o co chodzi pozwoliłem sobie dać link w temacie z pieca KWKD22 do tego zagadnienia bo jest istotne dla tego konkretnego pieca. Na pewno zrobię to w moim zębaku zważywszy na dużą ilość miejsca przed/w czopuchu wymiennika. Mimo wszystko nurtuje mnie to co napisałeś odnośnie tych strumienic które planowałem (rura powietrza dopalającego skierowana 3-ma cienkimi rurkami w kierunku wymiennika rurowego -6szt. pieca zębiec od strony wyczystek pionowych ,przed nimi - dla osób nie w temacie z powietrza doprowadzonego z zewnątrz poprzez wyczystki) czy nie sądzisz że jak w takie rury dałbym np taką płaską blachę, lub na profil kwadratowy cienkościenny (swoją drogą wytrzymał by sezon) która też by podzieliła przekrój i zarazem bardzo się rozgrzewała to przy niewielkiej ilości tlenu PD-powietrza dopalającego byłaby? szansa na pracę tak jak to opisujesz dla w/w elementu w swoim poście. Zaobserwowałem że często do rur tych sięga ogień i następował by zapłon jeśłi była by taka blacha?!?. Połączyłem fakty ponieważ jak piszesz w jeszcze wcześniejszym poście jest tam zimno racja ze względu na płaszcz wodny ale z twoją podpowiedzią odnośnie tej blachy były by chyba lepsze warunki do zapłonu i dopalania sadzy. wspomnę jeszcze że często jak się otworzy wyczystkę górną w tym piecu sadza zaczyna się dopalać tworzą się takie "pola pełzającego ognia" na palacej się sadzy. bez dostępu tlenu to zjawisko nie występuje. Dywagując jeśłi to by zdało egzamin to podniesienie temperatury w tych okrągłych płomiennikach miało by sens ponieważ dzięki obecności wymiennika płaszczowego następowała by wymiana cieplna. Oczywiście mówimy tutaj o aspekcie połączenia twojej propozycji dopalania w czopuchu i spróbowania mojej. Wiem że może nastąpić przerost formy nad treścią ale jak mówią mądrzy ludzi kto bogatemu zabroni....... Zależy mi na Twojej opinii Maciej. Pozdrawiam, Rysiek PS. I podkreślę dzięki Twojemu postowi zrozumiałem też znaczenie dogrzania i izolacji szamotowej paleniska. Dzięki
  3. Maciej, czy mógłbyś napisać coś więcej o tej blaszce jak ją ułożyć może zadziałało by coś takiego chodzi mi o materiał i kształt i zwężenie na końcach: https://www.youtube.com/watch?v=eceVJcpvaC8 chociaż wiem że tam już nie ma temperatury bo to GS a nie dolniak żeby coś sie dopaliło ale patent fajny gostek wymyślił!?
  4. Cześć Mac, zgadzam się z tobą w 100% że to odizolowanie i zimna ścianką skopane jest jak nic. Powiedz czy danie większej ilości PW po rozpaleniu w tym miejscu o którym mówię za palnikiem faktycznie obniży sprawność bo myślałem że będzie odwrotnie to znaczy dopalą się resztki dymu. Powiedz co sądzisz o wprowadzeniu tych jak nazwałem strumienic skierowanych od wewnątrz wyczystek w 6 rur wymiennika co doprowadziło by powietrze dopalające w w/w elementach. No i nie ukrywam że NIESTETY mam dmuchawę która po tym sezonie znajdzie swoje miejsce na" śmietniku" a która eliminuje doprowadznei powietrza tak jak piszesz poprzez rurę w wymienniku. Z tym rozpalaniem całego zasypu to zgadzam sie że to nieuniknione no chyba że mamy mały zasyp co więcej o dużej wysokości i małym polu podstawy. A projekt tego palnika dałem do KWKD 22.
  5. Poprawa działania pieca Zębiec KWKD 22 - Powietrze wtórne palnik dymu Kolego wyloty są za tylną grodzią na której widać rury "Wezyra" (widać to na schemacie docięcia szamotu u góry na środku rysunku). Dzięki temu palnik spala to co jest a niedopalone resztki za palnikiem dostają tlen dodatkowo dopalają się co zwiększa efekt i sprawność palnika. Jak zrobiłem otwory przed palnikiem do tych kanałów (na zdjęciu widoku opisanych elementów palnika miedzy 2 a 5) w związku z brakiem tlenu PW efektywność była wręcz zerowa i było dużo dymu. Musiałem zaślepić niniejsze dziurki. Niebywałe jest to że podczas rozpalania światu nie było widać teraz jest na 100% DUŻO DUŻO lepiej powiedział bym rewelacyjnie. Będę w wolnym czasie dążył jeszcze do zwiększenia przelotu i dostarczenia większej dawki PW - powietrza wtórnego. A na przyszły rok dodam strumienice powietrza dopalającego w 6 płomiennikach "rurach" mojego KWKD22 Zębiec doprowadzone z wyczystek u góry pieca. Żeby było bezpiecznie połączone będą z popielnikiem (wiem że to nie logiczne ale bezpieczeństwo ludzi ponad wszystko (mówię to mimo czujnika czadu, gazu i dymu który posiadam!). Zaznaczę że w Zębiec KWKD22 (i 15) twz rura Wezyra jest spartolona na maksa i zabija się a wystarczy drobna modyfikacja żeby tak nie było i jest kilka drobnych rzeczy które mogłby być poprawione. Nie ukrywam że mój pomysł to drobne przemyślenia po kilku godzinach czytania które zwaliły mnie z nóg jeśli chodzi o efektywność. Z całym szacunkiem i bez obrazy Konstruktorzy pieców to nieuki i ignoranci którzy nie wyciągają wniosków nie rozwijają konstrukcji pieców tylko biorą kasę za kilka kresek na papierze. Im się nie dziwię. PRODUCENTOM JUŻ TAK!
  6. Ja dałem powietrze wtórne w wycietych bruzdach wewnątrz szamotu zmniejszającego palenisko a zarazem tworzącego palnik dymu POLECAM! tak jak w załącznikach można tak dać w innych kotłach............rewelacja działania Piec ZĘBIEC KWKD 22 Powietrze jest tam gdzie ma byc no szkoda że mam dmuchawę (wylatuje w lecie na śmietnik daje miarkownik ciągu) Najlepiej jak by dac powietrza z zewnątrz kotła
  7. A zgadzam sie z kolegami że spalanie dolne jest dobre jeśłi pali sie wyłącznie węglem a dla drzewa szczególnie wilgotnego najlepszym rozwiązaniem jest spalanie górne. sam jestem posiadaczem kotła kwkd 22 i jeśli sie wezmie pod uwage smolenie to problem występuje. szczególnie uwidacznia się to przy mokrym niedosuszonym drzewie. wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest takie ustawienie sterowania aby działało ono cały czas to znaczy nie było przestojów wynikających z przekroczenia temperatury zadanej. Panów stwierdzenie ż lepszy jest miarkownik ciągu jest dosyć ciekawe i godne sprawdzenia ale co zrobić ze sterownikiem na który wydało sie kilka stów!
  8. Koledzy słysze szęsto i gesto o 4D 3D jaki koszt jest przeróbki takiej instalacji tak +- i jeszcze jedno stosując takie zawory musi być siłownik, sterownik czy jest to zawór termostatyczny to znaczy montujesz tylko zawór i działa bez zbednych bajerów! u mnie woda z CWU trafia i tak do podgrzewacza gazowego dlatego CWU grawitacyjnie byłoby najlepiej chodzi tylko o przeciwdziałanie dużemu wyziębianiu wymiennika CWU
  9. Mam jeszcze pytanie do Pana Pawła jakie sa inne ustawineia sterownika Elster Komfort podczas włączenia z wciśniętym przyciskiem START inne niż ustawienie temp załączenia pomki? PROSZE O INFO.
  10. Całkowicie sie z tobą zgadzam w 100% sądzę ze koszt sterownika na Co nadmuchy i inne historie są kosztowne prąd zreszta też a pompka przy CWU jest najoptymalniejszym rozwiązaniem w przypadku utrzymywania cały czas najwyższej temperatury w wymienniku i ten akurat element instalacji to znaczy pompka i sterownik różnicowo-temperaturowy CWU sam zarabia na siebie! - (wysoka temperatura wody cały czas) Ja oczywiście mam nadmuch i sterownik ale chciałbym ominąć ten element przy CWU, zresztą w lecie będę wykonywał solara własnej produkcji i układ znowu się zmieni plan już mam, nie taki za kilka tyś. to niech płaca Ci co nie mają o tym zielonego pojecia myślę się zamnąć w 1 tyś - ale to na inny post POZDRAWIAM!!!
  11. To cieszę sie że podzielasz mój pogląd Automatyk w sumie nigdy nie zużywam całego wymiennika na dzien chciaz twoje zdanie na temat szybkości grzania wezme pod uwage. (sumie na dobrą sprawę zostaje pompka z regulatorem różnicowym od czego bym chciał ucieć) A jeszcze do PAWŁA.D fantastycznie że daleć mi info o zmianie załączania pompki ju zzmianiałem na 35 st. zobacze przy jakiej wyłącza dzieki Jak sa jeszcze jakiec uwagi na temat układu lub sugestie to oczywiście wezme pod uwagę!!!
  12. Panie Zbyszku pomysł jest oczywiście na wagę złota i jestem w stanie zrobic coś takiego bez problemu ale poszukuje nie ukrywam najkrótszej drogi do rozwiąznaia problemu. Pomysł Automatyka jest super ale nie wiem czy da sie zwiększyć wyłączenie pomki w moim sterowniku. Chodzi mi o to - (a problem ten ma na pewno dużo ludzi w naszych domkach) czy jeśli wyziębnie kocioł można dac zasilanie wymiennika CWU grawitacyjnie i czy to da efekt to znaczy przy spadku temperatury na kotle do 40 st. w przypadku gdy wymiennik (woda ciepła) ma np 50 różnicówka na zasilaniu CWU zamknie zawór w myśl tego że na wymienniku jest większa temperatura i według praw fizyki powina woda iść do góry (zamyk. zawór różnicowy) a na piecu jest mniejsza tem. i woda ma mniejszą siłę "przebicia i różnicówki nie otworzy. mam nadzeję że opisałem to dobrze. Jeszcze prośba do PAWŁA.D napisz co jescze można zmienić w ELSTER KOMFORT czy można zmienic temp załączenia i wyłączenia pompy czy osobno to i to!
  13. Wiem ale mam Elster Komfort i nie ma tam takich ustawień? standardowo włancza sie 30st. wyłancza cóż dopiero 28-30st.
  14. Witam nie wiem czy was dobrze zrozumiąłem ale mam wrażenie że chcecie założyć zawory termostatyczne do grzejników przy piecu co paliwo stałe radze sie wyprowadzić z domu jeśli jest to obieg zamkniety a jeśli otwarty to wyprowadzić powrót naczynia wyrównawczego na pole bo będzie strasznie parowało dlaczego to oczywiste termostaty odetna odbiór ciepła przez grzejniki a piec będzie dalej dawał czadu pomyśl co sie stanie. Jeśli nie zrozumiałem waszych intencji to SORKI pozdrawiam
  15. Witam mam problem? Wiąże się on z wyziębianiem zasobnika wody ciepłej (140 litrów, płaszczowy, pod sufitem w kotłowni rura fi =28) aby zapobiec problemowi musze ciągle pilnowac zaworów i przed wypaleniem paleniska zakrecac zawór. dlatego chciałbym poradzić sie kolegów czy mogę podłączyć zasobnik cwu grawitacyjnie? bez pompki? stosując tylko zawór różnicowy? (tak aby nie było cofnięc ciepła z zasobnika w sieć po wypaleniu drzewa z zasobnika)???? Domyślam sie że powinno działac, krótko w swoim życiu pracwałem jako hydraulik umiem wykanac wszystkie naprawy, przeróbki, ale nie chce iść w ciemno jeśli mam możliwość odwołania sie do waszego doświadczenia w tym zakresie. Zaznaczam że reszta instalacji działała by normalnie -pompka obieg zamkniety! - wiem wiem? co sądzicie o tym obiegu. Za pomoc serdecznie dziekuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.