Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z grzejnikiem na strefie wysokiej temperatury


Adi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Jestem "szczęśliwym"posiadaczem kotła Immergas Hercules Solar 26 A od 10 lat. Szczęśliwym oczywiście z dużą ironia, gdyż co jakiś czas zaskakuje mnie ten piec nową awarią. Tym razem mam problem na strefie wysokiej temperatury na której mam tylko dwa grzejniki drabinkowe w łazienkach. Standardowym ogrzewaniem domu jest podłogowe ze strefą niskiej temp. Piec oprócz tego podłączony jest w układ solarny, ale to inna już historia jego bolączki. Wracając do problemu to na strefie wysokiej temperatury od początku zimy nie ruszył jeden z grzejników (jest zimny) próbowałem go odpowietrzyć ale, po odkręceniu odpowietrznika nic nie leci. Na szynie rozdzielacza w kotłowni na zasilaniu wszystkie rurki ciepłe. Natomiast powrót jeden ciepły drugi zimny. Piec ma tak z boku zawór, którym uzupełniam wodę w obiegu. Ale nie wiem czy uzupełnia się ją również dla strefy wysokiej czy tylko podłogę. Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją?Oczywiście wodę do obiegu tym zaworem dolewam tak by było około 2bar.

IMG_20210118_185343.jpg

IMG_20210118_185421.jpg

IMG_20210118_185332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi84 napisał:

próbowałem go odpowietrzyć ale, po odkręceniu odpowietrznika nic nie leci.

Skoro nic nie leci to znaczy że nadal jest zapowietrzony. musisz odpowietrzać aż do momentu kiedy pojawi się woda, inaczej cała zabawa na nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.