Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szum, wycie, buczenie z rur


domciks

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

proszę o pomoc. Od jakiś 2-3 dni słychać w rurach szum i wycie. Centralne ogrzewanie miejskie. U kilku sąsiadów też takie „wycie” występuje. Hydraulik rozkłada ręce i mówi, że przyczyna trudna do ustalenia, wspólnota też nie bardzo coś może poradzić. Czy ktoś miał podobną sytuacje? Jaka może być przyczyna? 

Nowe nagranie 2.m4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 19:41, mironw napisał:

To zakręć zasilanie na grzejniku i odpowietrz aż będzie leciała gorąca woda bez pęcherzy powietrza

Próbowałam odpowietrzyć. Żaden grzejnik nie wyglądał na zapowietrzony, bo z żadnego nie uchodziło powietrze. Hydraulik powiedział, że na parterze bardzo rzadko kaloryfery się zapowietrzają (?). Wszystkie kaloryfery zimne a odkręcone na maksa, pion gorący a rurki odprowadzające z niego ciepło do moich kaloryferów też zimne. No i co może być przyczyną? We wtorek dopiero kolejna wizyta hydraulika a w domu lodówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik był. Prawdopodobnie coś z pompą oraz wspólnota od 01.01 zmniejszyła o ileś procent przepływy. Czy to faktycznie mogło być przyczyną? Na razie coś ustalają, sprawdzają, zakręcają. Czy można sobie od tak zmniejszyć przepływ? Czy nie potrzebne są na to jakieś wyliczenia? Cały parter przez to był, jak się okazało, odcięty od ogrzewania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.