Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SZUM Z WYŁĄCZONYCH KALORYFERÓW I UPORCZYWE STUKANIE


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mieszkam na ostatnim piętrze, w zeszłym roku wymieniana była tutaj instalacja grzewcza. Kaloryfery szumią, szczególnie, gdy są ustawione na od "0" do "3,5", powyżej szumią odrobinę ciszej, ale wciąż jest to nieprzyjemny dźwięk. Monter instalacji twierdzi, że taka jest uroda tej instalacji i nic nie da się z tym zrobić, dźwięk pracującej pompy niesie się po rurach, chyba stalowych i stąd ten szum. Pół biedy, gdyby problemem był wyłącznie ten szum (zainwestowałam w stoppery - ostatecznie lepiej spać w stopperach niż nie spać wcale, prawda?), jednak od pewnego czasu kaloryfery zaczęły także uporczywie stukać. Stukają w dzień i w nocy, czasami całymi seriami, czasami są to powolne stuknięcia, w miarę regularnych odstępach czasu. Niestety stukanie już słychać przez stoppery. Niestety ani szef instalacji (KomplexIn...) ani jego pracownicy nie znajdują w sobie wystarczającej motywacji, by pochylić się nad  problemem, pewnie dlatego, że instalacja jest na gwarancji, a usługa na gwarancji jest jak usługa na nfz - często istnieje tylko w teorii.

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi osób, które się na tym znają. Gdy przeklęta tzw. gwarancja kiedyś minie, może będę mogła poprosić kogoś, kto pochyli się nad problemem i go rozwiąże, a ja będę mogła spać w końcu spokojnie...

I czy może ktoś z Państwa ma pomysł jak sobie poradzić z taką sytuacją. Administracja odsyła mnie do szefa firmy, a szef mnie delikatnie mówiąc z... ignoruje...i tak w kółko.

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę, podpowiedź.

PS Napiszcie mi też, proszę, o swoich kaloryferowych koszmarach. Temat ten spędza mi sen z powiek już od ponad pół roku... Może będzie mi odrobinę łatwiej, gdy usłyszę Wasze historie i zobaczę, że nie jestem z tym sama ?

 

Edytowane przez Słowik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To instalacja w bloku  pewnie.

Pompy są włączone na wysokim biegu i przepływ wody jest duży,  dlatego przy przekręcaniu głowicy szum się zmienia zmniejsza się otwór przepływu 

A zdjęcie jakiegoś grzejnika żeby zobaczyć czy ma zawory odcinające u dołu, może by je trochę przykręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.