Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ECOCONDENS GOLD PLUS - ustwaienia


byme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę ponieważ chciał bym poradzić się jak najlepiej ustawić kocioł ECOCONDENS GOLD PLUS. Dom około 150m2. Parter i piętro na osobnych rozdzielaczach. 100% instalacja podłogowa. Kocioł połączony z czujnikiem zewnętrznym. Pomiędzy kotłem mam sprzęgło i pompkę za sprzęgłem. Tak więc kociołek "goni wodę tylko do sprzęgła. Obniżyłem bieg pompki z 99% na 50% żeby kocioł był ciszy. Do ilu mogę obniżyć bieg pompki aby wszystko działało dobrze? 

Drugim moim pytaniem jest co zrobić żeby kociołek działał optymalnie. Aktualnie jeszcze nie mieszkamy i mam ustawioną na krzywą grzania 0,2 i mam około 19 stopni. Kociołek często załącza się na chwilę podbija temperaturę po czym wchodzi na tryb L3 (migający grzejnik). Po jakimś czasie znowu się załącza na chwilę . Pytanie czy to jest optymalny tryb pracy? Nie zmieniałem żadnych nastaw parametrów oprócz biegu pompki. Czy można coś ustawić lepiej? 

Z góry dziękuje za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało danych. Spisz wszystkie parametry P xx, opisz lub wstaw zdjęcia instalacji, średnice rur, szatki rozdzielaczy, ogólnie czy więcej tym mniej wróżenia z fusów;)

Jakie przepływy są na pętlach,jak długo trwa cykl pracy kotła,itp.

Jak czytałeś inne wątki to pewnie wiesz o co pytamy,bo nawet pierdoła może być istotna, a nie brakuje takich przy fahofcah jakich mamy na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wywalenia sprzęgła. Może być to problematyczne, jak układ jest uruchomiony, ale TO sprzęgło nic dobrego nie robi w układzie CO. Sprawdź w projekcie jakie jest zapotrzebowanie Twojego budynku na moc dla CO i ustaw P03 - jest to procent mocy kotła. Jeśli masz kocioł 25 kW to P03 jakieś 35, ale lepiej sprawdź w projekcie. Powinien nieco się uspokoić.

Tą krzywą grzania to gdzie ustawiasz w kotle czy ISM-ie?

Jak masz pompę z modulacją to P13 ustaw na 10.

Pętle masz jakoś sterowane czy nie planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.