Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maty grzejne elektryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam mieszkanie 42 M2 . Bardzo ciepłe. Mieszkanie znajduje się na poddaszu 2 piętro w bloku 16 rodzinnym(.2 klatki)Mam sąsiadów z każdej strony którzy ogrzewaja swoje mieszkania oraz dach oraz budynek jest ocieplony. Obecnie spałam niecała tonę węgla kamiennego na sezon obecny . Moje pytanie brzmi ... Zastanawiam się nad matami grzejnymi elektrycznymi . Moje powierzchnia Pokoju  z aneksem kuchennym przyszłym to 15 M2 . Drugi pokój 10m2 . Trzeci ok 8m2 ( obecną kuchnia- ma powstać tam pokój dziecka) i łazienka 3 M2 i ok 6 M2 przedpokój . Proszę mi o pomoc w doborze mat grzejnych, wskazówki gdzie dawać i gdzie nie dawać oraz czy muszę przerobić elektrykę w mieszkaniu pod maty cała czy tylko muszę dorobić dodatkowe puszki i podłączyć je dla mat. Mam 1 fazę w mieszkaniu jakby co bo myślałam żeby dać zamiast bojlera elektrycznego podgrzewacze wody także do kabiny prysznicowej , umywalki w łazience oraz pod zlewozmywak w aneksie kuchennym, ale nie wiem czy jest sens czy lepiej zakupić bojler elektryczny i dać go na przedpokój ( obecnie znajduje się w łazience) . Także chciałabym poznać orientacyjny koszt montażu takich mat, żeby mniej więcej mieć rozeznanie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest małe mieszkanie, więc potrzeba ok 3-4kW.

Jak portfel wytrzyma to instalacja też.

Najwyżej trzeba będzie zrobić przełączanie odbiorników np pralka/ ogrzewanie, bojler / ogrzewanie 

Najlepsze są maty DEVI + termostat pokojowy https://www.ogrzewanie-elektryczne.pl/maty-devi-dtif-150wm2-c-12_8.html?gclid=Cj0KCQiAoab_BRCxARIsANMx4S6hO7WyiT543lNLxCAJ6ztkMc49Oddc4x_Sioz-0DLtH1sljLA4F3EaAmQDEALw_wcB

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pan ma na myśli że jak portfel wytrzyma to i maty też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju pod meblami kuchennymi płytki . Reszta pokoju panele podłogowe, pokoje panele podłogowe a przedpokój oraz łazienka płytki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

Portfel - koszty eksploatacji

Instalacja - trzeba ją wykonać tak aby było ok 50W/m2 powierzchni, dać dobre termostaty sterujące i mieć pomysł na naprzemienne korzystanie z większych odbiorników.

Jakie będzie wykończenie podłogi?

To chyba najmądrzejszym rozwiązaniem będzie zrobienie trójfazowego prądubo ja mam dużo sprzętu naprawdę. Wiadomo że wszystko naraz nie działa ale nie chciałabym się denerwować że coś się dzieje. Ja mam kable poprowadzone - 1.5 tirówki czy 2.5 (tak mi nakazał pan  elektryk,ponieważ to mieszkanie komunalne ), tylko nie wiem które do światła które do gniazdek .

Edytowane przez kindzia2089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.