Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant z wbudowanym zasobnikiem ... dlaczego nie ?!


losmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety w najbliższym czasie czekam mnie wymiana kotła na nowy aktualnie Vaillant ecotec pro bez zasobnika CWU. Niestety nie mam miejsca na tradycyjny zasobnik CWU dlatego pomyślałem o kotle z wbudowanym zasobnikiem. Instalator z którym rozmawiałem o wymianie kotła powiedział że jeśli zdecydujemy się na kocioł z wbudowanym zasobnikiem to tylko Saunier Duval, Vaillant on nie zamontuje bo chce spać spokojnie, jednak nie chciał powiedzieć w czym problem.

I teraz się zastanawiam czy warto iść w Saunier Duval z zasobnikiem 2x21L czy lepiej zostać przy piecu Vaillant bez zasobnika. Czy częste przełączanie CO->CWU->CO może jakoś negatywnie wpływać na żywotność pieca ?? Pracuję w domu więc dość często korzystam z ciepłej wody w ciągu dnia, w aktualnym piecu już kilka razy wymieniałem zawór trójdrożny z tym że piec ma już 12lat.

Jeśli chodzi o wymianę pieca to zależy mi na żywotności i spokoju użytkowania aspekt finansowy to sprawa drugorzędna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe sprostowanie piec jest np. do chleba, kuchenny ip. 

Bez obaw Saunier Duval ISOTWIN CONDENS jest dobrym wyborem bo chyba ten kocioł miałeś na myśli. 

Czy częste przełączanie CO->CWU->CO może jakoś negatywnie wpływać na żywotność kotła ? Tak na pewno wpłynie na trwałość podzespołów.

Kotły SD i VA wiszące z wbudowanymi zasobnikami cwu są ładowane warstwowo i są wrażliwe na twardą wodę. 

 

Schowek01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Co znaczy "są ładowane warstwowo" ??

Tak chodzi o ISOTWIN CONDENS , jak spisuje się taki kocioł u ciebie ??

Czy fakt że piec ma wbudowany zasobnik 2x21L jest pomocy w codziennym użytkowaniu ?? Czytałem że mały zasobnik CWU może powodować konieczność częstego jego dogrzewania więc sumą sumarów piec i tak często przełącza się w tryb grzania CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz PIEC dlaczego podałem wyżej !!!

To jest kocioł który zamontowałem u klienta. Wcześniej był inny kocioł z zasobnikiem 200 litrów. Trzy łazienki.

To zależy ile dziennie potrzebujesz ciepłej wody ? Każdy zasobnik ciepłej wody jest ładowany do żądanej temperatury gdy temperatura na czujniku spadnie o kilka stopni 5-9K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo w domu mieszkają 2osoby w ciągu dnia to tylko mycie rąk, wieczorem kąpiel( zmywanie w zmywarce) ewentualnie do gotowania ale to w większości zimna woda.

Aktualnie kocioł który mamy nie włącza się często w ciągu, zasadniczo na grzanie domu rano do 22C wystarczy do około 17-18 kiedy znów się włącza żeby dogrzać, na noc temperatura ustawiona na 20-21C więc kocioł włącza się dopiero rano po przestawieniu na 22C (regulator ON/OFF)

W poniedziałek ma być serwisant sprawdzić czy stary kocił da się uratować czy montujemy nowy, a ja wciąż nie wiem co wybrać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję musisz sam podjąć co wybrać. Kocioł dwufunkcyjny grzeje wodę przepływowo i każde otwarcie punktu poboru ciepłej wody uruchamia grzanie c.w.u. w przeciwieństwie do kotła dwufunkcyjnego z wbudowanym zasobnikiem. Przy kotle z zasobnikiem masz możliwość podłączenia cyrkulacji c.w.u. Skraca to czas oczekiwania na ciepłą wodę.

Miesiąc temu miałem klienta który miał roczny kocioł dwufunkcyjny woda grzana przepływowo. Nie był z tego rozwiązania zadowolony. Kocioł w piwnicy punkty poboru ciepłej wody znacznie oddalone i dwie łazienki. Rozwiązaniem okazało się wmontowanie w układ zasobnika ładowanego warstwowo (100 l) przystosowany do współpracy z kotłami dwufunkcyjnymi oraz wykonanie cyrkulacji c.w.u. Zastosowanie zbiornika warstwowego pozwala na zwiększenie wydajności c.w.u. kotła dwufunkcyjnego, jak również podniesienie komfortu c.w.u. Użytkownik od razu ma do dyspozycji dużą ilość ciepłej wody – nawet 104 litry. Odkręcenie baterii w dwóch miejscach (w kuchni i łazience) nie powoduje zmniejszenia wydajności c.w.u., ponieważ pobór na początku odbywa się ze zbiornika, a nie z kotła. Ważna zaletą zbiornika jest również to, że małe pobory wody (np. mycie rąk) nie powodują uruchomienia kotła gazowego, co wydłuża jego żywotność, jak również pozwala zaoszczędzić zużycie gazu.

To rozwiązanie jest naprawdę komfortowe i przystępne cenowo. Zasobnik warstwowy można podłączyć do ecotec pro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.