Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa Instalacja Co Jaki Piec?


julka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czeka mnie instalacja co i cwu, w związku z tym, że nie mamo tym zielonego pojęcia w głowie powstał mi mętlik :)

Mam nadzieję że nie dubluję tego tematu i że mi pomożecie :)

 

Mieszkanie: w kamienicy na poddaszu o pow. 112 m2 (a w rzeczywistości ok 90m2 ponieważ jeden pokój na tą chwilę nie będzie używany).

Dodam jeszcze że w mieszkaniu zostały wymienione okna na plastiki (poza kuchnią, gdzie jest okno drewniane)

Grubość ścian: 50 cm, mieszkanie narożne (dwie ściany zewnętrzne)

Kocioł będzie w łazience, gdzie znajduje się komin spalinowy.

strefa klimatyczna określona przez projektanta: III (cokolwiek to znaczy :)

Mieszkańcy: dwie osoby w wieku 24 lat.

 

 

Zaprojetkowano mi instalacje co i cwu (wcześniej w mieszkaniu nie było co), projektant zaproponował piec Vaillant PLUS 280-7 - dwufunkcujny, 8-28Kw, z obiegiem wymuszonym.

Nie orientuje się niestety w tym temacie, ale odnoszę wrażenie ze nie jest to najlepszy wybór (potrzeba aż 28Kw?)

Poza tym jest to kocioł z otwartą komorą spalania, a zdecydowanie wolałabym z zamkniątą komorą.

 

Moglibyście mi zaproponować jakiś dobry piec z zamkniętą komorą i trochę tańszy od tego Vaillanta (ten kosztuje ponad 5000zł).

Czy mój obecny projetk co i cwu trzeba będzie modyfikować w związku ze zmianą pieca?

 

W projekcie zaznaczono też, aby użyć rur miedzianych, jednak ograniczają mnie koszty i zastanawiam się nad rurami plastikowymi, czy to wpłynie na zmianę projektu?

 

załączam skan:

te dwa piece to stare piece kaflowe do usunięcia

post-9834-1253111715_thumb.jpg

 

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, pomęczyłam się cały dzień sama i zastanawiam się nad dwoma piecami:

Vaillant turboTEC VUW pro 242-3 (24Kw)

lub: Vaillant turboTEC VUW plus 202-3-5 (20Kw)

Oba z zamkniętą komorą spalania

 

Moje pytanie: czy kalkuluje mi się kupić piec o większej mocy (jest tańszy o ok 600zł), czy w takim wypadku cała instalacja straci na efektywności w porównaniu do pieca o mnijeszej mocy??

 

Aha jeszcze jedno: czy te kotły mają wbudowane zasobniki, czy muszę dokupić do nich dodatkowy zasobnik?

 

pomóżcie bo mam mętlik w głowie i nic juz nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.