Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa instalacja.


JarekLub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam prośbe, pomóżcie dobrzy Ludzie, czy wszytko jest tu oki, czy takie podłoczenie jest prawidłowe i wydajne.

Cała nadzieja w waszej znajomości tematu.

W załączeniu widać schemat mojej instalacji wg. Pana Hydraulika. Ekipa hydraulików jest bardzo fajna, ale.... przecież nikt nie jest doskonały i może wasza krytyka pomoże mi coś, niecoś poprawić, ulepszyć.

 

Dodam jeszcze, że całość będzie zasilana kotłem retortowym 25kW, dom o pow. około 150m2 dobrze ocieplony, parter z poddaszm użytkowym. Na górze w łazience około 14m2 + hol na parterze około 15m2 w podogówce. Instalacja na plastikach, miedź tylko w doprowadzenia do 2 skrzynek rozdzielającychi. Do tego chce podłoączyć pod sterownik pieca, sterownik pokojowy (tygodniowy na stykach).

 

Co Wy na to??

Proszę o krytykę.

 

Pozdrawaim

Jarek

post-1881-1222618446_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dzięki serdeczne. Czyli jeszcze muszę tylko wspomnieć panom o odpowietrzniku.

 

Super, bardzo mnie pocieszyłeś.

 

Dzięki.

 

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś uwagi, bardzo proszę o nie .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

prosze o wyjasnienie

Dlaczego w najwyzszym miejscu powrotu z zasobnika ma byc odpowietrznik , a nie na zasilaniu?

A co w przypadku gdy nie mam zasobnika CWU - gdzie mam umieścic odpowietrznik? Planuje przebudowę mojej instalcji dlatego pytam.

 

Piotr automatyk polecil mi zamontowanie zaworu bezpieczeństwa 1,5 bar (jako dodatkowego zabezpieczenia na powrocie przy kotle). Czy to jest OK. A dlaczego nie na zasilaniu z kotła?

 

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę nie zapomnieć zrobić na układzie zamkniętym grupy bezpieczeństwa z naczyniem przeponowym.

 

Ja bym nie dawał tego zaworu czterodrożnego. Jest wymiennik i pompa CO więc warunek temperatury powrotu jest spełniony, co z tym idzie warunek gwarancji. Ale to wolna sugestia, wiem że zdanie na ten temat jest podzielone.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbe, pomóżcie dobrzy Ludzie, czy wszytko jest tu oki, czy takie podłoczenie jest prawidłowe i wydajne.

Cała nadzieja w waszej znajomości tematu.

W załączeniu widać schemat mojej instalacji wg. Pana Hydraulika. Ekipa hydraulików jest bardzo fajna, ale.... przecież nikt nie jest doskonały i może wasza krytyka pomoże mi coś, niecoś poprawić, ulepszyć.

 

Dodam jeszcze, że całość będzie zasilana kotłem retortowym 25kW, dom o pow. około 150m2 dobrze ocieplony, parter z poddaszm użytkowym. Na górze w łazience około 14m2 + hol na parterze około 15m2 w podogówce. Instalacja na plastikach, miedź tylko w doprowadzenia do 2 skrzynek rozdzielającychi. Do tego chce podłoączyć pod sterownik pieca, sterownik pokojowy (tygodniowy na stykach).

 

Co Wy na to??

Proszę o krytykę.

 

Pozdrawaim

Jarek

 

 

Witam,

 

W zasobniku należało by zamontować zawór bezpieczeństwa,który powinien być umieszczony na górze z przewodem

odprowadzenia do kanalizacji gorącej wody.Przy przekroczeniu ciśnienia wody z sieci wodociągowej 0,6MPa należy zamontować reduktor ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.