Skocz do zawartości
IGNOROWANY

viessman vitodens 100 pytania laika


baroczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Na początek zaznaczę, że jestem użytkownikiem prywatnym, do tej pory nie miałem nic wspólnego z takimi piecami. Pacjent viessman vitodens 100, dom 140 m2 na dole okolo 80 na gorze 60, na dole ogrzewanie podlogowe, na gorze grzejniki + podlogowe w lazience. Zasobnik na wode jest rowniez chyba kolo 100 litrow. I teraz kilka pytan, fachowiec polecil nie zakladac zadnego czujnika temperatury, bo jak mowi przy ogrzewaniu podlogowym zawsze jest z tym problem, mowi zeby ustawic sobie na stale temperature mniej wiecej 36 stopni na kaloryfery i tak zostawic. Przy takim ustawieniu mam temperatury okolo 18 na dole, 20 na gorze. Ale kaloryfery sa raz cieple, raz zimne na gorze, od czego to zalezy? Czy ten piec ma w sobie jakis czujnik temperatury, czy na podstawie jakiej temperatury ocenia kiedy puscic ciepla wode na grzejniki? Czy to ma sens bez tego czujnika temperatury? Chialbym uzyskac jak najlepsze cieplo ale tez zalezy mi na oszczednosci (chyba jak wszystkim). Nastepna sprawa dotyczy glowic, poniewaz jeszcze nie mam zalozonych glowic na grzejnikach, chcialbym sie zapytac jak to bedzie jak juz beda zalozone. Jezeli jest tam np 5 stopniowa skala i dam na 3, a temperature pieca na 40 to on bedzie na podstawie tych glowic podgrzewal do poziomu 3ciego czyli tam powiedzmy 21 stopni a nastepnie wylaczal? A jak dam tez na 40 stopni ale juz glowice na 5, wtedy bedzie grzal caly czas? I ostatnie pytanko jakie zamontowac czujniki zeby bylo bezpiecznie: czadu, gazu, dymu czy co tam jeszcze? Z gory dziekuje za pomoc i opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem musi być jakikolwiek sterownik. Mam podobną powierzchnię ale na dole podłogówka tylko w kuchni, łazience i wiatrołapie. Reszta grzejniki. Kotłem steruje bezprzewodowy Auraton. Temp ustawiona na 21,6 st C w dzień i 20,0 st C w nocy. Kocioł pracuje z zasobnikiem CWU 100l.
Zużycie średnio 9m3 przy temperaturze ok -5 / 0 st C na zewnątrz.
Mam dziwne wahania zużycia raz 7 raz 10 m3 przy mniej więcej tej samej temp na zewnątrz. Nie wiem od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.