Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy pompa od podłogówki powinna działać cały czas?


Roberttar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam obieg ogrzewania podłogowego. Aktualnie sterownik ustawiony jest w taki sposób że włącza pompy tylko co jakiś czas - ma sterowanie pogodowe i pompy obiegowe uruchamiane są tylko w monecie kiedy uruchomi się pompa ciepła.

Zastanawiam się czy pompa od ogrzewania podłogowego nie powinna działać przez cały czas. Siłowniki sterowane temperaturą pomieszczeń są zamontowane na rozdzielaczu.

Co w ogóle sądzicie o takim cyklicznym włączaniu pomp obiegowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomekb napisał:

Witam pompa powinna chodzić cały czas , jeśli masz sterowanie i siłowniki  to wyjątkiem może być, gdy wszystkie siłowniki są zamknięte .

Tak myślałem. Instalator, który zamieniał piec na groszek na pompę ciepła podpiął wszystko pod sterowanie pompy ciepła.

Pompa ciepła uruchamia co jakiś czas pompy obiegowe w tym pompę od podłogówki.

Od początku wydawało mi się to bezsensowne rozwiązanie.

Przełączę pompę aby chodziła cały czas bez sterowania z PC.

Zastanawiam się czy to że obieg grzejnikowy jest tak włączany to dobrze czy też przełączyć aby pompy pracowały cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 16.11.2020 o 13:36, Roberttar napisał:

Przełączę pompę aby chodziła cały czas bez sterowania z PC.

Zastanawiam się czy to że obieg grzejnikowy jest tak włączany to dobrze czy też przełączyć aby pompy pracowały cały czas.

To ciekawe bo ja mam zamiar odłączyć pompę żeby nie chodziła gdy piec nie grzeje. Ona pracuje właściwie 24 na dobę. Nie dość że kosztowne bo pobiera 130w to jeszcze ją słychać w domu. Od samego początku zastanawiam się po co ciągle chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.