Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki komin PP , Stalowy współosiowe czy sama rura spalinowa


gorny7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że tamatów na temat komina do kondensata jest dużo , ale jednak nie doczytałem ostatecznie o wyższości jednego systemu nad drugim wadami i zaletami

Mam  szacht kanał wentylacyjny ceramiczny(czerwony) 14x14  wysokość komina bedzie około 4-5m kocioł Termet gold  plus 1f 20kw .

Komin jeszcze nie podłaczony

teraz mam trzy opcje

  1. wspólosiowy rura w rurze plastik 60/100

--2.wspólosiowy rura w rurze stalowy  60/100

-3 w szachcie 14x14 sama rura spalinowa 60 jaka stal czy plastik , i powietrze dolotowe brane  z szachtu

p.s jeszcze jest stal/plastik 60/100

 1 i 2  różnią się tylko materiałem czy któryś system jest lepszy np czy powietrze doprowadzane jest np cieplejsze w stalowej lub plastikowej , czy uszczelko rozszerzalnośc itp jest na korzyść jednych lub drugich czy ma to znaczenie do trwałości

Jeszcze jedno co mnie  bardzo nurtuje intersuje , Komin nie bedzie wysoki około 4- 4,5 m  blisko jak by otwartej przestrzeni czy np na  stalowym kominie  obojętnie czy to wersja 1 ,2 czy 3 szczególnie (przy samej rurze spalinowej)

 czy nie bedą  na zewnątrz ścianki rury stalowej powstawały skropliny z powietrza w styku z rurami kominowymi, które beda sobie po zewnątrz rury spływały do szachtu lub  dołu  kolana    mam na myśli zewnetrzną rurę  wspólosiowa lub tylko spalinową

Mój monter poleca mi sama  rure stalowa do spalin i powietrze z szachtu taniej prościej -      przy tej wersji powietrze dolotowe na pewno bedzie chłodniejsze niż rura w rurze ( krótki odcinek do wylotu, mało czasu do ogrzania powietrza wiecej przestrzeni niz rura w rurze )

 

możecie mi coś doradzić  w tej kwestii wyboru  wady zalety w/w rozwiazań -praktyka

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.