Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura spalinowa gaz


Jokje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mamy w planach przesunąć ścianę od wc przez co komin zostanie w połowie łazienki. Zastanawiam się nad puszczeniem rury spalinowej z drugiej strony w garażu. Wychodzą 3 kolana 90 stopni oraz trochę większa odległość ok 160 cm. Złącze zdjecia. Czy takie coś jest bezpieczne? Dodam że to kociol gazowy.

received_2607391846250248.jpeg

received_2780018055617941.jpeg

received_2475121526134633.jpeg

received_905366249892024.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić, ale po pierwsze musi być spadek 2% dla kotła kondensacyjnego w stronę kotła, dla kotła z zamkniętą komorą odwrotnie.

Trzeba dodatkowo przeliczyć średnicę wkładu - patrz instrukcja montażu kotła.

PS

Napisałeś 2 tematy, takie same - nie wiem po co , ale nie podałeś inf o tym jaki to kocioł!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz usune tamten temat. Po dodaniu zobaczyłem, że wybralem zla zakładkę. Oczywiście zastosujemy spadek. Najbardziej zastanawiało mnie ilość kolan i odległość. Kocioł jeszcze nie został wybrany po za tym że gazowy kondensacyjny z zasobnikiem. Jesteśmy na etapie budowy ścianek działowych i zastanawiam sie czy jest możliwość przesunięcia, żeby nie było później niespodzianek z kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam wymienić kocioł węglowy na jednym funkcyjny gazowy kondensacyjny Bosch condens. Nowy kocioł chcę podłączyć do komina przez zestaw do szachtu. Wkład chcę podłączyć do obecnego kanału wentylacyjnego ponieważ jest czysty. Dotychczasowy kanał spalinowy będzie przerobiony na wentylacyjny. W związku z tym mam pytanie czy kanał do którego będzie podłączony kocioł musi być wentylowany, ponieważ ten kanał rozpoczyna się dopiero pod sufitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ułożeniu kanału spalinowego kolana nie przejdą tam potrzeba 2 trójniki rewizyjne . pierwszy zaraz nad kotłem potem kolano i przed wejściem do pionu następny trójnik rewizyjny i dopiero kolano w górę w komin .

Sciąga może coś pomoże 

http://www.instsani.pl/239/dobor-wysokosci-i-przekroju-komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.