Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozdzielacza podłogówki


Tomeks32

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie poprzedni właściciel twierdzi,ze przez 10lat 2x użył podłogówki,bo zaraz sauna sie robiła w domu,ja pierwszy raz odpaliłem piec wczoraj,podłoga grzała tylko w jednym pomieszczeniu,pewnie zapowietrzona,pomysł w wymiana rozdzielacza wziął się stad,ze ten wygląda „biednie”,brak zaworów,pompy,zaworu do regulacji temperatury itd,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob od razu zdj instalacji . A tak ogólnie to jak to pracowało jak pompy na op nie ma ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zawory na pętlach wystarczy założyć głowice z elektroniczną regulacją, nie widać  pomieszania,  jest gdzieś zawór N-drogowy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor 4d i 3d masz . 4d sterujesz temperatura ma grzejniki (jak masz ) a 3d temperatura na podloge . Tylko brak siłowników do tych zaworow i sterownika ktory je obsłuży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powrocie z 4d do kotla . Tylko dobrze by było zrobić schemat podglądowy.  Wtedy można opisać co musisz pozmieniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA!!!!!!!!!!

aa.jpg.4ead69e063390102d33e9f2bb7396547.jpg

a tamto po zaślepiaj    do zbiornika wyrównawczego powinna iść rura jak najbardziej prosto i bez żadnych zaworów  oraz minimum 1cal lub Cu28

A jeszcze to trzeba obrócić puszkę na pompie podłogówki bo jak zalejesz elektrykę to będzie bum  i wirnik powinien być w poziomie a nie tak pod kątem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japierdzile,kto temu gościowi to robił...

A jeszcze jedno,wczoraj jak podlogowka działała tylko w jednym pomieszczeniu,próbowałem sprawdzić czy nie ma powietrza i popuscilem śrubokrętem zaworki,powietrza nie było,odrazu lala się woda,ale jakby odwrotnie,na dole jest zasilanie chyba,wiec tam powinna lecieć ciepła

578a46190cca7bde9e52c672fe8d7454.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest okej  zasilanie górna belka - z pompy

powrót dolna

a najlepiej to sprawdż rotametry gdzie jest 0  - góra czy dół szklanki

jeszczem jedno czy ten 3D jest dobrze założony bo coś mi ta czerwona skala nie pasuje

3D schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Tomeks32 pisałem Ci zebys zrobił schemat instalacji wtedy by się uwzględniło poprawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest okej  zasilanie górna belka - z pompy
powrót dolna
a najlepiej to sprawdż rotametry gdzie jest 0  - góra czy dół szklanki
jeszczem jedno czy ten 3D jest dobrze założony bo coś mi ta czerwona skala nie pasuje
1282566951_3Dschemat.thumb.jpg.987d308aaf853d9fb938a3e4d81538a6.jpg

Ten zawór w pozycji jak na zdjęciu z kotłowni daje ogrzewanie na kaloryfery,jak przekręcę w lewo,dołącza podłogówkę


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Kolego [mention=87615]Tomeks32[/mention] pisałem Ci zebys zrobił schemat instalacji wtedy by się uwzględniło poprawki. 

Będę tam popołudniu,postaram się rozrysować schemat


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomeks32 napisał:

Ten zawór w pozycji jak na zdjęciu z kotłowni daje ogrzewanie na kaloryfery,jak przekręcę w lewo,dołącza podłogówkę

to jest zawór tylko do podłogówki i  tak może tylko działać  dlatego  , do grzejników jest 4D

jak będzie nim sterował siłownik ze sterownikiem , to zacznie działać, a nie robić saunę  ,temperatura na podłogę nie powinna przekraczać 35*C-40 *C

4D i 3D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór 3d od podłogówki jak przekręcisz w prawo to powinna na podłogę iść gorąca woda, a jak w lewo to pompa za zaworem powinna robić się zimna. Czy tak jest, bo mi również wygląda to na źle ustawione lustro zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy jest ciepła bardziej.

w sumie brakuje również zaworu zwrotnego na powrocie z obiegu podłogowego więc może powrotem zaciągać wodę z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź bo oczywiście jest to niemożliwe. No chyba że zamiast zaworu masz wstawiony tylko jego kadłubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.