Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w ustawieniach Klaster 24kW


AFC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym prosić o pomoc, ponieważ nie mogę doprowadzić kotła do zadanej temperatury i przy okazji zaczerpnąć trochę wiedzy na przyszłość. W poprzednim sezonie jakoś sobie radziłem. Paliłem Retopalem i Goldem 28. Teraz znowu palę Goldem i nie mogę go ogarnąć, ale do rzeczy.

Do ogrzania mam dom +/- 100letni, podpiwniczony, parter 160m, poddasze (na razie nieużytkowe). Dom ocieplony z zewnątrz 5cm, w dachu 15cm wełny (wiem, lepiej gdyby leżała na glebie). Podłogi nieocieplone.

Instalacja: stalowe rury, wzdłuż jednej ściany domu grube, wzdłuż drugiej cienkie. Klaster 5 24kW, bojler 140L, pompy CO + CWU, zawór 4-drogowy. Palnik Ardeo Iron R 25, sterownik IRYD RTZ PID R.

 

Temp. zadana: 60

Czas podawania: 3s

Czas między podawaniem: 60s

Wydajność dmuchawy: 19/50, przesłona wentylatora ustawiona na ok. 1cm przerwy

Zawór 4d ustawiony na 2.5/3

Ekogroszek jest suchy. 

 

Po kilku godzinach stan jak na zdjęciach. Temp. wg sterownika 52 stopnie. Palnik na 1/4 obwodu dostaje dużo mniej powietrza, ale ten typ chyba tak ma.

Sorry za zaśmiecanie forum i dziękuję za wszelką pomoc.

spacer.png   spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Masz nie dopalony wegiel


Czy na pewno masz podawanie 3 sekundy i 60 pauza


Te ustawienie 4d jak interpretowac ze jest otwarcie czy zamkniecie na powrot ????


A czysciles nawiewy w palniku


Wentylator jakies 40 % jesli dobrze licze tyle ze masz przyslonieta dmuchawe rozumie w celu poniesienia cisnienia powietrza czy w jakims innym celu


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeo oferuje palniki stalowo-żeliwne oraz żeliwne.

Żeliwny iron ,tak jak praktycznie każdy inny model żeliwny czy to ekoenergia czy brucer czy elgomax czy ewmar appk i co tam jeszcze innego żeliwnego jest średnio toleruje paliwa 27-30MJ że względu na wyższe temperatury i mocniejsze nagrzewanie się żeliwa kończyć się to może zrzucaniem koksiku z danej części palnika i większymi lub mniejszymi figurkami spieków.

Palniki żeliwne bezpiecznie jest karmić opałami 24-26MJ wówczas pracują lepiej. Co prawda takie paliwo jak retopal potrafi się spalać w takie kalafiorki czy jak kto woli popcorny,ale wypala się na żeliwnych palnikach bez większego problemu.

Z popularnych ostatnio paliw można by polecić jakiś Yellow z Pana Groszka, czy Sobianek Pantera czy Atex Jowisz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mkaczko napisał:

Te ustawienie 4d jak interpretowac ze jest otwarcie czy zamkniecie na powrot ????

Więcej ciepłej wody idzie na powrót.

47 minut temu, mkaczko napisał:

Czy na pewno masz podawanie 3 sekundy i 60 pauza

Tak, na pewno.

47 minut temu, mkaczko napisał:

A czysciles nawiewy w palniku

Czyściłem. Zauważyłem, że ślimak trochę mieli ekogroszek i po dłuższym czasie, po zdjęciu obrotowego talerza i "korony" wygarniam z przestrzeni nadmuchu węgiel w postaci drobnych ziaren.

spacer.png

58 minut temu, mkaczko napisał:

Wentylator jakies 40 % jesli dobrze licze tyle ze masz przyslonieta dmuchawe rozumie w celu poniesienia cisnienia powietrza czy w jakims innym celu

~40% tyle ustawiłem dzisiaj, bo już powoli traciłem cierpliwość. W zeszłym sezonie spalał się lepiej, wtedy go wiatr miałem ustawiony ~32%. Nie pamiętam, ale przysłonięcie mi ktoś wcześniej zalecił. I tak naprawdę sam nie wiem, co mam z nią zrobić.

Deflektor wisi dosyć blisko paleniska (około 13cm od talerza) i chciałbym go jeszcze jakoś podnieść o te 2-3cm, żeby płomień nie rozbijał się tak bardzo o niego.

30 minut temu, Pieklorz napisał:

Ardeo oferuje palniki stalowo-żeliwne oraz żeliwne.

Żeliwny iron ,tak jak praktycznie każdy inny model żeliwny czy to ekoenergia czy brucer czy elgomax czy ewmar appk i co tam jeszcze innego żeliwnego jest średnio toleruje paliwa 27-30MJ że względu na wyższe temperatury i mocniejsze nagrzewanie się żeliwa kończyć się to może zrzucaniem koksiku z danej części palnika i większymi lub mniejszymi figurkami spieków.

Palniki żeliwne bezpiecznie jest karmić opałami 24-26MJ wówczas pracują lepiej. Co prawda takie paliwo jak retopal potrafi się spalać w takie kalafiorki czy jak kto woli popcorny,ale wypala się na żeliwnych palnikach bez większego problemu.

Z popularnych ostatnio paliw można by polecić jakiś Yellow z Pana Groszka, czy Sobianek Pantera czy Atex Jowisz itp.

Dziękuję za informację. W zeszłym sezonie, kiedy próbowałem Skarbka, miałem podobny problem. Nie wiedziałem, że ma to związek z kalorycznością opału. Tak jak Pan napisał, Retopal mimo drobnego popkornu spalał się znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.