Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa K1PV4 na gwarancji


moshica

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Parę miesięcy temu miałem awarię tego sterownika a mianowice, zawór 4D otwierał się na 100% i nie domykał do wymaganej przez  sterownik wartości.

Okazało się, że napięcia sterujące z płyty są ale przekaźnik padł.

Wcześniej przed tym zdarzeniem zleciłem Instalatorowi wymianę napędu zaworu 4D i to zrobił. Po czasie ten problem znów wystąpił.

Więc przyjechał serwis Defro i na gwarancji wylutował niesprawny przekaźnik od sterowania siłownikiem 4D.

Po naszej krótkiej rozmowie i jego sugestii aby zaopatrzyć się po gwarancji w takie przekaźniki i samemu je potem wymieniać, pozostał niesmak i wkurzenie.

Jak wiadomo, sterownik dokonuję co dobę kalibracji zaworu i czasem zanim go ponownie ustawi, wielokrotnie nim kreci, co ma skutek chyba częstrzego zaśniedzenia styków przekażnika.

No i teraz  pytanie do wszystkich, czy ktoś miał podobną awarię lub serwis mu też wymieniał przekaźniki.

Najgłupsze, że nie da się wyłączyć autokalibracji na soficie 3.4.0, a nie wiem jak jest na innych, wyższych wersjach.

Żywotność albo leży i kwiczy albo ja miałem takiego pecha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego u mnie nie było.

Może zadzwoń na serwis Techa i powiedz co się dzieje. Czasem mogą wymienić stetownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sorki, przyjechał gość z Tech sterowniki, ale powiedział że to nie podlega od razu wymianie na nowy sterownik ;-)

I tak myślę sobie, jeśli jakość tych przekażników i ich styków tak licha to co kilka miesięcy może czekać mnie wymiana i naprawa.

W sumie przekaźników tam jest kilka z czego dwa w sumie takie jak został wymieniony.

Nie daliście odpowiedzi, czy na innych wersjach softu też co 24h jest kalibracja zaworu ?

Jest to wkurzające, nie wiem po co. Mogli zrobić okresowo z woli posiadacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po 3 naprawach możesz ubiegać się o zmianę stetownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha niezły kit, u rodziców k1pv2 juz 6 rok steruje zaworem i przekaźniki dalej chodzą, po prostu miałeś pecha i pewnie coś na płycie było a nie sam przekaźnik

 

a poza tym naprawiłem już sporo tych K1, i nigdy się nie spotkałem z uszkodzonym przekaźnikiem zaworu

Edytowane przez Snurq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Snurq napisał:

poza tym naprawiłem już sporo tych K1

Co naprawiałeś, jeśli można zapytać? Te nieszczęsne kondensatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HarryH napisał:

Co naprawiałeś, jeśli można zapytać? Te nieszczęsne kondensatory?

przepięcia, zalania, zaniki zasilania, długo by wymieniać, ale kondensatory również są na tej liście : )

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K1PRV4 PZ  na sofcie 3.4.0 i u mnie w zasadzie kalibruje się codziennie. Ale bywają dni, że się nie kalibruje wcale. Więc nie wiem od czego to zależy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K1PVv4 bez PZ i na 100% kalibracja jest co dobę. Tyle że to nie równe 24 godź a czasem 26 lub krócej. Jesli komuś wypadnie w nocy kalibracja to skąd ma wiedzieć. Ja mam termometry na zasilaniu grzejników z pamieciu Min/Max temp. i widzę że np. w nocy 4D został otwarty i całe 65 st z kotła poszło na grzejniki.

Później ustawienie zadanej temp trwa nawet 2-3h bo kręci tam i z powrotem zaworem 4D aby ustabilizować temperaturę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jesli komuś wypadnie w nocy kalibracja to skąd ma wiedzieć.
 


Na wykresie temperatur kotła wszelkie zaburzenia,spadki i wzrosty temperatur można odczytać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie autokalibracja trwa ok. 40 min. To  znaczy od jej rozpoczęcia, do powrotu temperatury za zaworem 4D do takiej samej wartości jak sprzed kalibracji mija ok. 40 minut. I nie kręci tam i z powrotem tylko powoli schodzi co minutę aż do ustalonej z pogodówki temperatury.

zawór.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma kaloryfery, na które puszcza mniej niż 50C (np. ja w tej chwili 29 tylko), to polecam ustawić zawór jako podłogówka, wtedy kalibruje się w dół. Dzięki temu nie ma uderzenia wody o temperaturze 70C w instalacje, co może nawet poparzyć dzieciaki jeśli dotkną metalowej rury.

Jeśli @Wello chciałbyś przyspieszyć, to możesz skrócić parametr Kontrola temperatury i ewentualnie zwiększyć parametr skok jednostkowy.

Z kolei jeśli dłubiecie coś w kotle i nie chcecie, by zawór zaczął sie nagle kalibrować - to wejście w ustawienia ręczne lub wyłaczenie i ponowne właczenie zaworu wymusza jego kalibrację i daje Wam co najmniej dobę na spokojne regulacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.