Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik notorycznie się zapowietrza


michal1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sezon grzewczy w pełni, a ja zostałem z problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Na poddaszu mam 3 grzejniki pociągnięte z pionu z piętra niżej. Jeden z nich notorycznie się zapowietrza. Kupiłem odpowietrznik automatyczny z zaworem stop - działało jeden dzień, po czym notorycznie do odpowietrznika dostaje się woda. Musiałem go wyciągać, suszyć i ponownie wkładać. Zwróciłem go. Kupiłem inny firmy FERRO. Grzejnik grzał non-stop przez 3 dni. Myślałem, że to koniec moich problemów, ale grzejnik po trzech dniach się zapowietrzył... usunąłem automatyczny odpowietrznik i wkręciłem mechaniczny na motylek i działa. Pewnie niebawem się zapowietrzy i znowu będę musiał go odpowietrzać. Co robić w tej sytuacji? Czy grzejnik jest zepsuty?

Garść informacji: grzejnik panelowy DIAMOND C22 600x700, zasilanie dolne, z piętra niżej instalacja poprowadzona w miedzianych rurkach 16 mm, na poddaszu w pexie w otulinie. W pomieszczeniu numer 1 (z lewej), gdzie grzejnik zapowietrza się non stop rurki pex kolidują z drewnianą belką i idą nad nią. Martwię się, czy to nie jest przyczyna zapowietrzania się grzejnika. Zrobiłem rysunek podglądowy jak to wszystko mniej więcej wygląda. Całość łączy się w jednym miejscu i schodzi do pomieszczenia niżej. Nie jestem hydraulikiem, nie znam się na tym ;) Proszę o pomoc.

problem.png

Edytowane przez michal1920
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 19:01, maniek83 napisał:

Podłączenie dolne to V22. Instalacja otwarta czy ciśnieniowa? Jak otwarta to pewnie się syfon robi na tej belce i możliwe, że się zapowietrza.

Z tym dolnym to nie wiedziałem :) Instalacja jest ciśnieniowa, zamknięta.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że nie tylko ja mam podobny problem. Pozwolę sobie się dołączyć do tematu żeby nie powielać. W moim przypadku to jeden grzejnik najwyżej położony w domu - zakamarek z wyjściem na strych i też instalacja ciśnieniowa, z tym że to małe pomieszczenie służy jako przechowalnia różnych przedmiotów domowego użytku. Przed zmianą systemu otwartego na zamknięty nie było tego problemu. I sam już nie wiem w czym problem bo próbuję odpowietrzać i głowicę w termostacie "poluzować" - bo też czasami blokuje przepływ ciepłej wody - tak mam z grzejnikami panelowymi w łazience i po tej operacji grzeje, a ten jeden ma  problemy - może dlatego że najwyżej czyli powyżej piętra i za małe ciśnienie. A jak u Ciebie @michal1920 z ciśnieniem w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 22:14, maniek83 napisał:

No to jak zamknięta to kłania się dostosowanie ciśnienia w układzie (obliczenie). Bo pewnie tu jest problem i przyczyna zapowietrzenia.

Kogo szukać najlepiej do czegoś takiego :)? PS po 3 godzinach od napisania posta grzejnik się znowu zapowietrzył, a ja go odpowietrzyłem i grzeje...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.10.2020 o 18:41, michal1920 napisał:

Witam. Sezon grzewczy w pełni, a ja zostałem z problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Na poddaszu mam 3 grzejniki pociągnięte z pionu z piętra niżej. Jeden z nich notorycznie się zapowietrza. Kupiłem odpowietrznik automatyczny z zaworem stop - działało jeden dzień, po czym notorycznie do odpowietrznika dostaje się woda. Musiałem go wyciągać, suszyć i ponownie wkładać. Zwróciłem go. Kupiłem inny firmy FERRO. Grzejnik grzał non-stop przez 3 dni. Myślałem, że to koniec moich problemów, ale grzejnik po trzech dniach się zapowietrzył... usunąłem automatyczny odpowietrznik i wkręciłem mechaniczny na motylek i działa. Pewnie niebawem się zapowietrzy i znowu będę musiał go odpowietrzać. Co robić w tej sytuacji? Czy grzejnik jest zepsuty?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
00:27 / 01:00
LIVE
 
An error occurred. Please try again later
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tap to unmute
Learn more
 
 
Advertisement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Garść informacji: grzejnik panelowy DIAMOND C22 600x700, zasilanie dolne, z piętra niżej instalacja poprowadzona w miedzianych rurkach 16 mm, na poddaszu w pexie w otulinie. W pomieszczeniu numer 1 (z lewej), gdzie grzejnik zapowietrza się non stop rurki pex kolidują z drewnianą belką i idą nad nią. Martwię się, czy to nie jest przyczyna zapowietrzania się grzejnika. Zrobiłem rysunek podglądowy jak to wszystko mniej więcej wygląda. Całość łączy się w jednym miejscu i schodzi do pomieszczenia niżej. Nie jestem hydraulikiem, nie znam się na tym ;) Proszę o pomoc.

problem.png

Problem chwilowo znikł... ale pojawił się znowu. Do tygodnia grzały wszystkie grzejniki. Teraz ten pierwszy z lewej - przestał. Nie pomaga nic. Co ciekawe, jak zakręcę całkowicie te dwa w innym pomieszczeniu z prawej - robi się trochę cieplejszy... Co robić :(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem podobny problem. Ciągle powietrze w grzejnikach. Tyle że nie zapowietrzał mi się całkowicie ale ciągle było słychać przelewającą się wodę (no więc by się wyspać musiałem albo odpowietrzyć (uwalniając zapach zgniłych jaj na noc) albo zakręcić grzejnik). Zakupiłem inhibitor korozji zalałem do drabinki w łazience. Odpowietrzyłem znów grzejniki i problem więcej od 2 lat nie wystąpił.
By mieć pewność z jakim gazem mam do czynienia w monecie odpowietrzania przyłożyłem źródło zapalniczkę. Okazało się że to co się ulatnia całkiem dobrze się pali.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te grzejniki to na pewno są V-ki ? i tak podłączone jak na szkicu?  to jest problem i zapowietrzanie będzie się pojawiać - wraz z różnicą temperatur.  Złe podłączenie

11a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.