Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł grzejnikowy problem


Tomasz5367

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z modółem grzejnikowym do centralnego ogrzewania. Mianowicie nigdzie nie mogę go znaleść żeby go kupić, gdyż stary przepuszcza wode na nakrętkach przez oringi. Jest to grzejnik sprzed 25 lat i wszystkie części wydaje mi sie że już nie jest produkowane, choć nie jestem pewien. Załączam zdj jak to wygląda i o co mi chodzi. Te nakrętki są przykręcane kluczem 27, a średnica węży do podłączenia do modułu mają 12mm inaczej 0,5 cala. Może ktoś ma do sprzedania w dobrym stanie albo ktoś wie gdzie to zamówić lub gdzie kupić. Pozdrawiam 

IMG_20200914_194526.jpg

IMG_20200914_194500.jpg

IMG_20200914_194439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się takie mam rury jak napisałeś, zaznaczyłem ci na zdj gdzie cieknie. A i czy w zestawie będzie jeszcze taki jakby krótki wężyk który ściska się nakrętką I która jeszcze w środku ma 2 oringi które. Wiem że trochę źle to wytłumaczyłem ale inaczej nie potrafię. Woda wylatuje od góry spod nakrętki

IMG_20200914_205451.jpg

Najlepiej właśnie jak by nie kupować tego całego bo trochę drogo, ale jak nie będzie wyjścia to co zrobić. Mi chodzi tylko o tą nakrętke i tego króćca który wychodzi z tego całego modułu do węża z którego leci woda do grzejnika i o te oringi które są w środku na tym króćcu założone I one wychodzą do modułu i one są ściśnięte tą nakrętką. Najlepiej to było by wytłumaczyć przez telefon. Żeby nie było problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz kupić nowego eurokonusa na PEX16 , albo dwa i po sprawie, chyba że jest uszkodzona sama rura PEX, to wtedy trzeba kombinować.

Z resztą przy starych rurach PEX będzie trochę zabawy z wymianą.

Ja proponuję demontaż grzejnika i wymianę obu złączek bez nadmiernego wyginania istniejących rur, 

Dodatkowo warto zrobić kalibrację rury , aby była okrągła w miejscu połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Moduł grzejnikowy problem

 Dzisiaj był u nas hydraulik i zrobił kalibracje rury. Ale jest problem bo nigdzie nie można znaleść żeby kupić tych samych eurokonusów 16 na 0,5 cala. Patrzyłem w internecie ale są same 25, 35 a nie ma takich jak potrzebuje. Niech pan coś podpowie czy wgl to da się gdzieś kupić. W mrówce nie ma w bricomarsche też nie. Czekam na sugestie pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomasz5367 napisał:

Ale jest problem bo nigdzie nie można znaleść żeby kupić tych samych eurokonusów 16 na 0,5 cala

albo jest 16x 1/2" albo nie.

Gdzie mierzysz te 25 czy 35?

https://allegro.pl/oferta/zlaczka-16x1-2-pe-x-al-pe-x-eurokonus-valvex-7225493416

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia - rura i tak musi dochodzić do oporu w złączce i nie ważne czy będzie to 25 czy 35mm wsunięcia, to jest komplet z nakrętką.

Napisz na priv do kolegi @tomekb on robi takie gadżety - może dorobi takie coś.

 

Poszukalem z płaskim zakończeniem - nie wiem jakie to znaczenie dla ciebie , są np takie 

https://lazienkionline.pl/zlaczka-zaciskowa-skrecana-do-rur-wielowarstwowych,3,802421,487876?gclid=CjwKCAjwzIH7BRAbEiwAoDxxTgHINEjpNmNETTb-AbzTFJNRlACVOcOBkgv-In4crxow3TbBz33tPhoC_DMQAvD_BwE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.