Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sztoker 8kW - łączenie podajnika z kotłem, śmietnik w popielniku - parametry, cofanie żaru


wiceqq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam do Was kilka pytań i spraw budzących mój niepokój przed pierwszym sezonem grzewczym:

Sztoker+ 8kW, mini-ster pid.

1. Połączenie flanszy podajnika z kotłem.

Wcześniej nie rzuciło mi się to w oczy, ale jakiś dziwny dystans tutaj występuje, i nie wiem skąd wynika. Niby między koszem a korpusem kotła nie ma takiej przerwy, jak ta przy dmuchawie. Wygląda to co najmniej nienaturalnie. Jak to w obecnej sytuacji poprawić, kiedy nie mogę po prostu jednego z drugim 'dopchnąć'? Obawiam się o nieszczelności powietrza, i ewentualne powiązanie z problemami nr. 2 oraz 3.

2. Parametry spalania - śmietnik w popielniku.

Ekogroszek Sztygar Ultra 26-28 MJ/kg z Leroy Merlin, jak narazie tym palę. Suchy.

Potencjał podajnika sprawdzony = ~11,2 kg/h
Podawanie - 10 s.
Przerwa - 75 s.
Max obroty dmuchawy - 60%
Podtrzymanie - 8 min.
Czas przedmuchu - 25 s.
Dawka w podtrzymaniu - 10s.
Co ile dawka w podtrzymaniu (krotność) - 1
Temp spalin - nieznana, czekam na dostawę termometru do czopucha

Na moje oko niedopala się węgiel, i dużo 'popiołu'. Kocioł czyszczony kilka dni temu. Co do zmiany w parametrach? Czy w tym palniku ruszt powinienem dać na silikon? Czy pkt 1. może mieć wpływ na problemy ze spalaniem?

3. Cofanie żaru do ślimaka

Z jednej strony węgiel niedopalony, więc zwiększałem przerwę, a z drugiej przy długiej przerwie żar cofa się do ślimaka. Spalanie występuje często na czole ślimaka, zamiast te 5-10 cm dalej - szczególnie w podtrzymaniu, przedmuchu i wyjściu z podt. Jak tu znaleźć złoty środek, żeby w popielniku był popiół, i nie cofało ognia? A może pkt 1. działa tu niekorzystnie i powoduje cofki?

Bardzo proszę Was o pomoc i porady.

Pozdrawiam serdecznie.

 

IMG_20200911_222544.jpg

IMG_20200911_222635_1.jpg

IMG_20200911_222753.jpg

IMG_20200911_224804.jpg

IMG_20200911_224740.jpg

IMG_20200911_192009.jpg

IMG_20200911_192233.jpg

IMG_20200911_224632.jpg

Edytowane przez wiceqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.