Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Spyra, podajnik tłokowy, cofanie się żaru do osobnika


Zbyszek86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam problem z piecem Spyra KWKMP 35kW z podajnikiem tłokowym. Pół roku temu wprowadziłem się do domu z tym kotłem, miał być wymieniony, ale ciągle nie mamy podłączanego gazu. Spalił się sterownik Geco G-403 P-07, kupiłem naprawiany sterownik (i wyświetlacz) na allegro, nie miałem starych ustawień, także ustawienia z internetu plus własne modyfikacje. Nie mam doświadczenia z takimi piecami, rozpalanie przebiega dobrze, popiół bez bryłek, używam ekogroszku Energoret (po takim były worki, więc kupiłem taki sam). Drugiego dnia ciągłego palenia (dzień, noc), gdy temperatura w domu się już ustabilizowała kocioł coraz dłużej jest w podtrzymaniu, na palenisku jest dużo żaru (temperatura ustawiona na 55, dochodzi do 65-66), a ogień jest przy samym podajniku (z prawej strony), już raz ekogroszek w podajniku się zapalił, a przynajmniej było bardzo dużo dymu w podajniku, a podajnik u dołu był gorący. 

Moje ustawienia

Temperatura na kotle - 55

Czas pomiędzy kolejnymi uruchomieniami podajnika - 30

C0 - 55

C1 - 10

C2 - 20

C3 - 125

C4 - 20

C5 - 60

C6 - 00

D0 - 50

D1 - 80

D2 - 45

D3 - 01

D4 - 50

D5 - 00

D6 - 01

Co poprawić?

1Screenshot_2021-11-14-18-27-17-473_com.google.android.apps.docs_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie ja w SAS EKO przeszedłem ten poroblem  - sprawdzać czy nie dochodzi powietrze np. przez szczelinę pomiędzy zasobnikiem = powinno być DOBRZE uszczelnione sznurem  kolejne miejsca to np. zasobnik przerdzewiał i nawet nie widać - sprawdzić DOKŁADNIE / kolejne np. przez nieszczelność w drzwiczkach = bo sznur do wymiany lub inna szczelina np. krzywe i niedomykają się  - kolejne to OPAŁ i nieodpowiednie ustawienia spalania  = doradzam palić takim co ma NISKĄ SPIEKALNOŚĆ  = najlepiej 0 lub w granicach do max 10 wówczas łatwiej ustawić sterownik.   U mnie identyczny sterownik ale jakoś radziłem sobie . ewent. proszę o inf. na priv  to podam mój nr tel do kontaktu.  Powodzenia 

 

jeszcze kolejne bo zapomniałem - przez wentylator  i ciągnie wówczas powietrze do szczelin paleniska powodując samoczynne palenie pomimo że sterownik wyłączył wowczas powoduje takie przeciąganie= poddrzewanie wody do tem. nawet ponad 10 st. od ustawionej - eliminować to poprzez zmniejszenie na wentylatorze otworu do wlotu /gdy jest zasłona to wystarczy przymknąć wlot poprzez obrócenie lub zasłonięcie tą zasłoną / ewent. zastosować klapkę przy wylocie /na wylocie/ powietrza z wentylatora  - lecz to do sprawdzenia  i własnej oceny czy lepiej będzie bo u każdego użytkownika różnie to bywało .  ja nie stosowałem ale dokupiłem klapkę oryginalną u producenta i jest jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.