Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia kotła + regulator


HubertKikol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam mieszkanie 60m2, a w nim zamontowany piec Termet ECOCONDENS SILVER 20kW. W każdym pomieszczeniu jest grzejnik wraz z głowicami termostatycznymi. Podczas wykańczania mieszkania piec ustawiony był na 40-45st. i grzejniki były bardzo ciepłe, jednak piec nie wyłączał się, grzał ciągle i ciągle co powodowało straszne zużycie gazu. Założyłem regulator pokojowy Tech ST-292 v2. Po podłączeniu piec ucichł, teraz kiedy przyszło dogrzewać mieszkanie gdyż temperatura spadła poniżej tej ustawionej na regulatorze okazało się, że grzejniki są dosłownie delikatnie ciepłe. Przez co piec chodzi już 2-3h, a temperatura w pokoju rośnie w bardzo wolnym tempie. Czy tak powinien chodzić regulator pokojowy? Czy powinienem ustawić coś jeszcze na piecu? Może coś jest uszkodzone? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałes zuzycie bez regulatora pokojowego? W pomieszczeniu gdzie masz regulator pokojowy głowice termostatyczne odkrec ma max a w innym pomieszczeniach według upodoban.Ja w ubiegłym sezonie po instalacji kotła i ustawieniu temperatury 48 stopni na grzejniki przez instalatora, obserwowałem dobowe zuzycie gazu .przy wyzszej temperaturze bedzie sie czesciej właczał, ja zjechałem na minimum czyli 40 stopni a i tak regulator pokojowy wyłaczał kocioł ( jeszcze nie było takiego mrozu aby pracował ciagle) . Jaka masz ustawiona histereze na regulatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.