Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa cyrkulacja, zbyt duże ciśnienie w instalacji?


kamil123456

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio została zamontowana u mnie pompa ciepła (dom jednorodzinny). Niestety mam problem z cyrkulacją ciepłej wody, pompa może chodzić godzinami, a i tak muszę czekać niecałą minutę na ciepłą wodę w kranie. Ciśnienie na zegarze przy naczyniu wzbiorczym pokazuje ponad 5bar. Czy jest taka możliwość że pompka nie daje rady pokonać tego ciśnienia i po zamontowaniu regulatora i zmniejszenia go cyrkulacja może zacząć działać prawidło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie, jak pdłaczona jest do obiegu pompa cyrkulacyjna wraz z zaworami, zbiornikiem przeponowym itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa pracuje, ale nie ma efektu, to nitka cyrkulacji jest zapowietrzona. Tam są widzę fabryczne przyłącza 1"GZ. Ja je wywalam i montuję własne zawory z półśrubunkami, bo łatwiej mi instalację odpowietrzać. Ty musisz niestety zdemontować korpus silnika pompy odkręcając tą wielką nakrętkę mosiężną. Wcześniej oczywiście zakręcasz ten minizawór przed pompą (śrubokrętem o 90st). Od drugiej strony wodę przytrzyma wbudowany zawór zwrotny. Po zdemontowaniu silnika "jakoś" trzeba podstawić wiaderko i odkręcić ten minizawór aż woda płynąć będzie jednostajnym strumieniem. 

Po założeniu silnika przed jego solidnym dokręceniem puść delikatnie wodę, aby przestrzeń wirnika wypełniła się wodą. 

Ciśnienie w układzie nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widzę na zdjęciu, to masz cyrkulację podłaczoną do zimnej wody. To ta sama rura z zaworem zwrotnym, od której odchodzi rura do zaworu bezpieczeństwa i zbiornika przeponowego.

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej temperatury grzejesz CWU i czy planujesz zawór przeciwoparzeniowy? Jeśli tak, to musisz podłaczyć w ten sposób. Nie jest potrzebny wtedy osobny króciec cyrkulacji. i podłaczenie do zimnej wody pozostaje :)

image.jpeg.f83c2cd9bb879e26cb9a866eab10d7da.jpeg

PS:  Zauważyłem, że na szkicu brakuje dwóch zaworów zwrotnych, więc potraktuj to jako szkic pogladowy.

Ale masz prostą przeróbkę: zamiast kolana dajesz trójnik, trzy zawory zwrotne i będzie dobrze działać.

image.png.b83f4b92858ff1ee91324645766b34a1.png

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.