Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralne ogrzewanie od podstaw


igorczarnowo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę prosić o link do allegro z odpowiednim zaworem bezpieczeństwa dla mnie.

1 Czy taki zawór mogę umieścić na pierwszym trójniku który wychodzi z pionu, chodzi mi o to że nie chciał bym już rozlutowywać rur 28 miedzi i dawać tam trójnika na taki zawór, wiec tak myślę czy mogę dodać go do pierwszego trójnika jaki idzie do grzejników na pokoje. zaraz na GZ z miedzi na plastik, takie przerobienie instalacji to 5 minut bez konieczności rozlutowywania 28, czy tak mogę zrobić?

2 Czy w razie zamarznięcia naczynia wyrównawczego taki zawór w jakimś stopniu ochroni kocioł przed wybucham?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do poprzedniego posta - zawór nie usuwa powietrza z instalacji tylko redukuje ciśnienie w razie jego przekroczenia. Ciśnienie w CO nie wzrasta z powodu nagromadzonego powietrza tylko wzrostu objętości wody wraz ze wzrostem temperatury.

https://allegro.pl/oferta/zawor-bezpieczenstwa-1-2-cala-1-5-bar-5672096547?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

1. ZB najlepiej wkręcić bezpośrednio w kocioł ale możesz gdziekolwiek byle nie było możliwości odcięcia go od kotła.

2. Właśnie po to jest on montowany- formalnie nie jest on wymagany, bo przed wzrostem ciśnienia w instalacji otwartej zabezpiecza naczynie. ZB to właśnie w razie gdyby w jakiś sposób droga do naczynia została zablokowana (zamarznięcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 14:19, hajtaler428 napisał:

W odniesieniu do poprzedniego posta - zawór nie usuwa powietrza z instalacji tylko redukuje ciśnienie w razie jego przekroczenia. Ciśnienie w CO nie wzrasta z powodu nagromadzonego powietrza tylko wzrostu objętości wody wraz ze wzrostem temperatury.

https://allegro.pl/oferta/zawor-bezpieczenstwa-1-2-cala-1-5-bar-5672096547?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

1. ZB najlepiej wkręcić bezpośrednio w kocioł ale możesz gdziekolwiek byle nie było możliwości odcięcia go od kotła.

2. Właśnie po to jest on montowany- formalnie nie jest on wymagany, bo przed wzrostem ciśnienia w instalacji otwartej zabezpiecza naczynie. ZB to właśnie w razie gdyby w jakiś sposób droga do naczynia została zablokowana (zamarznięcie)

Nie mam możliwości takiego zaworu wkręcić bezpośrednio w kocioł bo nie ma w kotle żadnych takich otworów jedynie wyjście  zpionu, powrót i zawór do spuszczania wody. wiec myślę że dodam do na pionie przy pierwszym trójniku. 

NIE ROZUMIEM TEGO "możesz gdziekolwiek byle nie było możliwości odcięcia go od kotła." możesz wyjaśnić o co ci chodzi?

 

ZAWOR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowolnym miejscu w instalacji byle by po drodze od kotła do zb nie było możliwości jego odcięcia (zaworu). We skazanym miejscu może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.