Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uderzenia wody w rurach


tadek125

Rekomendowane odpowiedzi

tak, uderzenia występują przy zamknięciu i to tylko ciepłej wody. 

ciągle sie zastanawiam ze dlaczego nastąpiło to po usunięciu bojlera. reszta instalacji nieruszona.

gdzieś tam musi być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z postu #25 wnioskuje że tę  przeponę masz na zimnej  wodzie i ona nie działa , bo niweluje ciśnienie całej sieci wodociągowej a nie twojej instalacji , a już na pewno nie twojego bojlera

tak powinno to być podpięte

 

 

Tadek 125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ze swojej studni i wlasnie tak mam podpiete wszystko jak na rysunku a przed wszystkim mam hydrofor ze zbiornikiem.

Uderzenia ustaly. W piatek wymienilem 50 letni hydrofor ktory zaczal przeciekać na pompe zatapialna omnigena omnitron automat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i sprawa sie rypła

od niedzieli uderzenia ni z tąd ni z owąd powróciły, tak poprostu samo od siebie

już nie mam pomysłów

 

prosze jeszcze o informacje jak poprawnie napełniać powietrzem zbiorniczek przeponowy

czy przy kazdej zmianie ciśnienia trzeba wykręcić zbiorniczek? w jaki sposób to ma być prawidłowo robione?

na reduktorze mam równo 3 bary (nie posiadam już hydrofora ze zbiornikiem tak że ciśnienie mam stałe)

jakie teraz mam ustawić ciśnienie w zbiorniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie wiem jaki mam zawór zwrotny

jest on wbudowany w pompie zatapialnej w studni

 

ale ciekawi mnie dlaczego po wymianie na inną pompę stuki ustały a potem z niczego nic tak sobie powróciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie grzeję wody w studni bo mam zawór zwrotny na pompie - niby jak się cofnie woda

mam tez zbiornik przeponowy który ma pochłonąć rozszerzalność wody

a w dodatku nie zarzyło mi się aby w 300 litrowym bojlerze na samym dole (w miejscu doprowadzenia wody) była rurka gorąca, a gdzie tam do studni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.