Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DEFRO EKOPELL 40 KW MODUŁ ETHERNET


MateuszReszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich grupowiczów, zauważyłem wysoką wiedzę na temat kotłów, ustawień modułów wsród forumowiczów i chęć pomocy dla laików (takich jak ja), dlatego zdecydowałem się założyć ten temat.

Mianowicie:

Posiadam kocioł Defro EkoPell 40 KW, który usytuowany jest około 18-20m od domu w którym mieszkam zlokalizowany w osobnym budynku.

Od dnia zakupu rzecz jasna nie jestem w stanie w żaden sposób połączyć się z nim przez sieć bezprzewodową (internet w budynku w którym znajduje się piec jest niemalże zerowy).

W związku z powyższym mam kilka pytań:

1. Czy moduł/piec , który posiadam ma wbudowany moduł internetowy?

jeśli tak, to czy muszę go połączyć przez kabel lan ?

jeśli tak, to w jaki sposób ? w załączniku przedstawiłem zdjęcia "czarnych skrzynek"

jeśli nie, to czy tylko i wyłącznie sterowanie przez emodul jest możliwe za pomocą dodatkowego modułu?

jeśli tak lub nie / co mam zrobić, aby w końcu zaczęło to wszystko funkcjonować w sposób cywilizowany? 

2. Zakładając, że moduł jest wbudowany, w jaki sposób rozszerzyć działanie wifi na budynek oddalony o 20 m z 4-5 cioma ścianami gr 40 cm, aby on tam dotarł.

Dodam, ze zainwestowałem w dobry router, Huawei B618S, który ku mojemu zdziwieniu nie dostarcza sygnału do kotłowni.

 

Bardzo proszę Was o pomoc, nie chce zapitalać do końca życia 20 m do kotłowni kilka razy dziennie...

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie.

PS. jeśli się to uda (a mam niesamowitą nadzieje w Was, że uda się wreszcie to załatwić) 

to zajmiemy się odpowiednią konfiguracją pieca, z czym rzecz jasna z Waszą wiedzą i praktyką nie będzie najmniejszego problemu.

 

Pozdrawiam, raz jeszcze, 

Mateusz Reszka

 

 

IMG_4834.jpg

IMG_4835.jpg

IMG_4836.jpg

IMG_4837.jpg

IMG_4838.jpg

IMG_4839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystko jest dobrze podłączone i zestaw, który posiadam jest wyposażony w odbiór wifi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to konkretnie jest Ekopell? Dokładnie. 

APC3 raczej nie ma wbudowanego modułu wifi. Np. w Kompakt Ekopell jest to opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekopell 40 kw, nie wiem jak dokladniej to określić. 

chyba, ze dostanę jakąś wskazówkę to od razu pojde te 20 m sprawdzic :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Wi-Fi jak coś to moduł wbudowany. Ster to APC3. Tak jak koledzy pisali dostarczyć sygnał bezprzewodowo do pomieszczenia z kotłem i tam już kabelkiem do sterownika. Gdzieś tu musi być wejście Ethernet i tam podpinasz kabelek z netem. Reszta to rejestracja modułu, ale to jest fajnie opisane w instrukcji krok po kroku.

 

PS. Tak jak napisałeś. Śmiało. Daj znać jak Ci poszło.

Powodzenia :)

 

IMG_20200803_213304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DKE 40 KW 

Czyli po krotce należy zainstalować antenę od routera i jakiś odbiornik wifi z którego będę mógł wyjść bezpośrednio kabelkiem lan i podłączyć bezpośrednio pod wskazane miejsce ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz coś w tym stylu. 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-wifi-repeater-tp-link-wa850re-300mbps-6758023397

Może być tańszy. Ja kiedyś testowałem TP Linka i tego z Biedronki i nie miałem żadnej różnicy w zasięgu sieci. To konfigurujesz podłączając pod kompa lub na szybko trybem WPS. Potem dajesz do kotłowni do gniazdka i od tego kabelek już do sterownika, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma dobry router który stoi zaraz za ścianą to spokojnie przerzuci. No może nie spokojnie ale da radę. 17mb to nie jest wyczyn teraz przy WiFi w trybie N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Panowie jaki czas temu, pomogliście mi niezmiernie i piec był sterowany przez aplikacje - istna bajka!

tylko około tygodnia wstecz, zgubił wzmacniacz sygnał i nie ma innej opcji dokupiłem jeszcze dwa przekaźniki wifi,

a co ! - dalej lipa. wifi w kotłowni 17 m od budynku jest , mozna filmy oglądać, a z piecem nie idzie się połączyć,

co moze byc przyczyna ?

z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.