Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzanie pomieszczenia 15m2


Gość krzysiuus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiuus

Panowie sprawa wygląda tak, przerabiam starą kuchnię w odrębnym pomieszczeniu gospodarczym pod małe biuro. 

Pomieszczenie ma niecałe 15m2. Będą nowe drzwi i okno. Mur pełna cegła "dość" gruby. Strop ocieplę wełną. 

 

I teraz pytanie czym to ogrzać zimą aby nie zjadły mnie rachunki np. za prąd?  Pomieszczenie ma wejście do komina także myślałem nad jakąś ładną "kozą" :D 

Szukałem, szukam i odpuściłem kozy metalowe bo podobno słabe wykonanie (sprawdziłem te marketowe i rzeczywiście słabo to wygląda). Aktualnie najbardziej zainteresowałem się kozą k7 koszt w okolicy 1500zł z rurkami itd. (no i żeliwna ale podobno słabo oddaje ciepło?)

Jak myślicie to dobry pomysł? Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w klimę. Ta Kaisai z linku kosztuje niecałe 1800zl. Masz pełny podgląd przez internet, pilota który robi Ci za czujnik pokojowy i przy tych warunkach jakie mamy robisz COP na poziomie 3,5. Nie ma sensu mazać się w podkładanie do pieca. 

https://allegro.pl/oferta/klimatyzacja-klimatyzator-kaisai-fly-kwx-2-6-2-9kw-7930391475?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=NWY5MThmZWUtNzkzOS00NDMzLTg4ZWMtYTc0MGI3ODg3NDQwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4474093d-eb91-4629-9c23-806cbe8c27e5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką powierzchnie nie pchałbym się w nic stałopalnego. Klimatyzator to proste w obsłudze i tanie w montażu i kosztach utrzymania rozwiązanie. No chyba, że Kolega chce mieć kominkowe klimaty to wtedy dobry kociołek pelletowy z nadmuchem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do takiego piecyka przydałoby się dorzucić wkład, bo sprawność takich piecyków już jest wysoka, spaliny chłodne i w nowym biurze może być piękna, czarna plama na kominie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.