Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kospel Ecko M3 12-24kw + PV 8.5kw + taryfa G12w


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich. Chciał bym sie Was poradzić w sprawie grzania domu kotłem kospel. Dom nowy dobrze ocieplony (moim zdaniem) nie pasywny. Podłogówki 115m2 + grzejnik w łazience kuchni z salonem, pokoju dziecięcym i pralni. Z obliczeń  wychodzi mi ze zapotrzebowanie na prad bedzie duze i Pv nie urobi na prad uzytkowy i ogrzewanie. Fachowiec który wykonał cała kotłownie powiedziałze nie oplaca do tej instalacji dawać bufora. Chciał bym Was zapytać czy jest sens czy go nie ma? Myslałem żeby dołozyć bufor do pieca elektrycznego i wode grzał w tańszej taryfie. W dzień zużywał na grzanie i między 13-15 gdzie jest okienko tansze wode dogrzał. Tak aby tańsza taryfe wykorzystać na maxa. Rozliczenie Pv korzystne ponieważ obojetne w ktorej taryfie jest prad zużyjesz, zaklad odlicza poprostu KW produkcji. Czy po prostu dać sobie spokoj z buforem i uskladaćna pompe ciepła powietrzną? Napewno bufor jest tańszy i dla tego również rozważam dokładkę. Prosze Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.