Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie pieca, duże zużycie gazu


ArturXXIII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie zużycia gazu w domu, parę inoramcji o nim:

-wybudowany w latach 90, ściana warstwowa pustak żużlowy, 10cm wełny, pustak żużlowy (brak elewacji, ocieplenia z zewnątrz). Dwa pomieszczenia bez ocieplenia, pomieszczenie 1 ganek ściana na jeden pustak żużlowy, pomieszczenie dwa dobudówka ściana na 1 porotherm 25cm

-okna roczne 3 szybowe montowane na równo ze ściana zewnętrzna (w planach styropian 10cm)

-powierzchnia grzania 240m2 na to wchodz:

A)90m2 podłogówki parter

B)80m2 grzejniki piętro plis około 12m2 ganku

C)80m2 piwnica

-temperatury parter piętro 21 stopnie w dzień (14-23), 20,5 stopnia w nocy, piwnica 20 stopni, temperaturę na sterowniku skorygowałem o 1,5 stopnia (na sterowniku pokazywało wyższa niż byla w salonie)

-piec roczny Wolf, grzeje też zbiornik na CWU 200l 45stopni wraz ze stworownikiem BM2

-pierwszy sezon grzania, dom stał wcześniej dwa lata nieogrzewany beż okien i dachu

Średnio zużywa mi 15m3 gazu na dobę tj. 

Około 165kWh (przelicznik u nas wynosi około 11)

Czy dobrze wychodzi czy można coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety marne sciany. Na porotherm 25cn prosi sie min 15cm styropianu grafitowego na pustak żużlowy to 20 cm min. Protherm dobrze izoluje dopiero powyżej 30cm. Najlepiej koło 40cm. Przy takim metrażu spalanie jest normie. Wyłącz ogrzewanie i sprawdź jak szybko spada temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.