Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KOCIOŁ "SAS SLIM" Dziwne piszczenie.


Saymon28

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o Ten pisk na początku filmu?

Ciężko stwierdzić trzeba by bardziej ucho przyłożyć skąd to dochodzi.

To może być silnik lub cewki na nim, ale to ucho trzeba by dokładniej przyłożyć by to precyzyjniej zlokalizować. Na metal o metal to chyba zbyt wysoki dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Mnie tak samo piszczy i jedynie mi się wydaje że to chyba łożysko przypomina te w przekładni od strony silnika zresztą ciężko to określić bo szybkie obroty ma tylko silnik oraz te łozysko w przekładni od strony silnika , gwarancja kończy się za miesiąc i nie wiem czy głosić czy olać sprawę . piszczy nie zawsze tylko losowo czasem kilka dni cicho a czasem raz na jakiś czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ślimak piszczy gdzieś ociera w środku o rurę albo w tulejce jak ma przeciw zwój.Można by zrobić test z wyciągniętą zawleczką od ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak była przekładnia rozłączona od ślimaka to nie piszczało świadczyło by to o tym że piski pochodzą od ślimaka lub tego co napędza jeszcze po drodze .Jaki tam jest palnik obrotowy pancerpol  to  może od niego piszczy  bo ma swoje mechanizmy obrotowe. Przekładnię i silnik można sprawdzić pod obciążeniem bez ślimaka .Warto sprawdzić też olej czy jest w przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcus312 napisał:

Czyli jak była przekładnia rozłączona od ślimaka to nie piszczało świadczyło by to o tym że piski pochodzą od ślimaka lub tego co napędza jeszcze po drodze

Błąd... Również dobrze może nie piszczeć bo brakuje obciążenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pisałem wyżej że dla pewności należy sprawdzić przekładnie silnik pod obciążeniem  .Trzeba zawęzić obszar poszukiwań albo silnik przekładnia albo ślimak rura i reszta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.