Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylacja kilku pomieszczeń w jednym kanale


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,
posiadam w domu komin ,który posiada 3 kanały (1x spalinowy 2x wentylacja ) Okap kuchenny oraz kocioł są podpięte pod osobne kanały ,ale problem jest ,ponieważ pod jeden mam wpiętą łazienka na parterze i piętrze oraz wentylację z kotłowni . 
W łazienkach wentylatory bez zaworów zwrotnych w kotłowni standardowa kratka i nawiewnik fi160 pod piec .Wiem ,ze to jest niezgodne i tak nie powinno być , ale mam pewien pomysł z wentylatorami w łazienkach .

Kanal kończy się bocznymi wlotami powietrza , musiałbym je zaslepic od gory wywiercić w kominie miejsce na turbowent mechaniczny lub z silnikiem . W kotłowni daje kratke standardowa + stabiler ( jaki dać tutaj przepływ m3/h i czy 14x14 wystarczy ?) , a w łazienkach wentylatory z zaworami zwrotnymi ewentualnie z higrostatem. Czy mogą być te wentylatory w razie kąpieli dodatkowo by były załączane , czy w łazienkach również standardowe kratki ? Chyba ,ze ktoś ma inny pomysł może lepszy ?

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.