Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki spięte z naczyniem nie grzeją


bartek1972

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, bartek1972 napisał:

Szczerze mówiąc nie słyszałem o takim rozwiązaniu. Gdyby była możliwość naniesienia na mój schemat podłączenia wymiennika. Jakie są koszty jego zakupu?

Dobrej klasy wymiennik płytowy powiedzmy Secespola pewnie ze https://allegro.pl/oferta/secespol-plytowy-wymiennik-ciepla-lb31-30-35kw-8809126181

WP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 13:04, hajtaler428 napisał:

Ale bajzel - człowieku czemu od początku nie narysowałeś jak wygląda cała instalacja? 

Pompy na obie kondygnacje powinny być wpięte równolegle na zasilaniu za zaworem 4d. Na 90% wystarczyłaby jedna na całą instalację . Tą drugą zamontuj na powrocie zaworu 4d do kotła i powrót będzie dogrzany. Bo czemu teraz miałby być dogrzany - pompa z piętra jest wpięta bezpośrednio w kocioł z pominięciem 4d i po drugie brak pompy w obiegu kotłowym.

Druga sprawa to przy pompie na powrocie naczynie powinno być na wysokości min 2m nad najwyższym grzejnikiem. Jeżeli jest za nisko może wyrzucać wodę przez naczynie co powoduje zapowietrzanie instalcji. Przy pompie na powrocie zapowietrzać się może przez odpowietrzniki automatyczne po stronie ssawnej pompy

image.thumb.png.1dcc02928e9d649a78b688e11956f329.png

po tej przeróbce naczynie tak jak jest teraz jest błednie podłączone(już tego nie zmieniałem) Trzeba podłączyć rurą wprost z kotła

 

Czy w tym układzie jeżeli podłącze naczynie przeponowe a odetnę naczynie otwarte czy nadal proponowany układ pomp co zostaje bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.