Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maly dom, który piec??


MaciejKraków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym uzytkownikiem forum. Potrzebuje Waszej fachowej pomocy. Od czytania wielu stron forum mam juz metlik w glowie. Ale zaczne od poczatku. Mam wybudowany dom z bloczka komorkowego. Styropian 15 grafit. Piana na poddaszu. Na podlodze 15 cm styr i ogrzewanie podlogowe na dole oraz na pietrze. Dom ma powierzchnie 90m w parterze i okolo 40m na pietrze. Co nam daje okolo 130m. Jestem zainteresowany zakupem pieca jednofunkcyjnego z zasobnikiem 150L. Pytanie tylko, ktory wybrac. Znalazlem takie pozycje, ktory polecacie:

1- Junkers Cerapur Smart 2 - 15,2 kW

2 - Junkers Bosch Condens 2 - 15 kW

3 - Vaillant ecoTEC 3,3 - 15,2 kW

4 - Vaillant ecoTEC exclusive 1,9 - 21,6 kW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz sterował temp.tej podłogi ? Jedna temp.czy na każde piętro inna ?

Podloga robiona wg.projektu ?

Kocioł z jak najniższa mocą i jeśli interesuje cię różna temp.na poziomach to kocioł musi to obsługiwać.

Zobacz też czy w okolicy masz serwisanta od danego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi. Tez osobiscie wlasnie sie kierowalem, aby wybrac tego Boscha. Ma moze ten Kociol u siebie i jest w stanie napisac jak mu sie sprawuje? Jak z awaryjnościa? Wiem ze to dosyc nowy produkt, jednak moze ktos jest w stanie cos napisac.

Teraz przy okazji chcialbym zapytac, w jaki sposob polecacie, aby nim sterowac? Jak rozwiazac kwestie 2 roznych obiegow grzewczych podlogowek, czyli pietro i parter? I w dodatku z zasobnikiem c.w.o. jakies sugestie? Chce zeby bylo to malo awaryjne i proste rozwiazanie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.