Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Nie Ogrzewa Pomieszczeń


SAWIOO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a mianowicie mam ogrzewanie podłogowe i nie ogrzewa dwa  pomieszczenia.  W tamtym sezonie nie grzało mi jedno pomieszczenie, i wtedy był hydraulik  poruszal jakies tam zaworki i powiedzial ze jest ok a jak bedzei chłodno to dzwi nie zamykac do pokoju!(SZOK!). Kiedys znow przyszedl i zamotował elektronczne sondy SALUS i do kazdego pomieszczenia dał takie urzadzenie gdzie moge sobie reczenie ustawiac temperature jaka chce. W kazdym z pomieszczeń mam 16 stopni C a ustawione jest by bylo na 21 i ani drgnie tylko w salonie jest ok. Teraz nie grzeja mi dwa pomieszczenia sypialnia i moj pokoj. Nie wiem co mam zrobic bo sie nie znam. Przedstawiam zdjecia. Dodam że, na dole w domu jest wszystko ok(tez sa takie zawory jak na zjdeciach)

post-64766-0-06357300-1444682209_thumb.jpg

post-64766-0-40808100-1444682238_thumb.jpg

post-64766-0-67385300-1444682269_thumb.jpg

post-64766-0-91103300-1444682299_thumb.jpg

post-64766-0-71224900-1444682704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy podzas robienia tych zdjęć ogrzewanie było uruchomione?

Jeśłi tak, to widać wyraźnie brak przepływów na pętlach.

Na początek nasuwają mi się dwa powody - zapowietrzona instalacja, za słąba lub uszkodzona pompa...

Do czego podłączone rozdzielacze? Do kotła gazowego bezpośrednio, czy może masz dodatkowe pompy między rozdzielaczem a kotłem? Ile metrów podłogówki i ile pętli?

 

Teraz niech wypowiedzą sie mądre głowy z tego forum ;)

Czuję w kościach, że dostanie się temu Twojemu instalatorowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa dzieki byl dzis i mi podpowiedzial. Dorwalem jakas instrukcje  i zrestartowałem urzadzenie i zparowalem je z tymi miernikami SALUS i zaczelo grzac. Problemem bylo to ze te mierniki nie połaczyły sie bezprzewodowo  z tą listwą widoaczna na ostatnim zdjeciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.