Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smart ekopell 20 kw problem z ustawieniami


MarekNiedzi91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy jakże oszczędnych kotłów peletowych. Mianowicie mam problem tego typu iż mój kocioł długo osiąga temperature swojej pracy. Ochrona powrotu na 57stopni, jak miałem 55 to spadała podczas przestawienia zaworu aż do 50. I pojawiał sie komunikat niska temperatura powrotu dmuchawa i podajnik hodzi na 100 procent jak już zaczyna zawór sie otwierać to spadają obroty co kilka proc ale nigdy poniżej 15 nie spadło. Niewiem czy dobrze myśle ale nie powinno być tak że dogrzeje piec wszystko chodzi sobie na minimalnych parametrach i powoli sobie puszcza w obieg gorącą wode.Skok jednostkowy zaworu przestawiłem z 50 na 25 i wspułczynnik prop...na 4 temperatura zaworu 45 przy temperaturze zew 0. Korekta wentylatora górna na -2 dolna -0. Prubowałem rużnych peletów mam chyba dosyć dobry ,popiół jest jak proch płomień żółty na 20 cm, jasność płomienia od 2500 do 4000 tys. Praca w PID, pokojówka, czujnik pogodowy dogrzewanie pomieszczenia na -5 stopni po wygaszeniu.(czasem to wyłączałem ale itak kocioł dużo czekał po wygaszeniu) 130 m2 podłogi z czujnikami pokojowymi i 90 m2 z grzejnikami panelowymi ze sterowaniem z czujnikami pokojowymi. Na domku styro grafit 031 15 cm nowe okna.  I tu nasuwa mi sie ten temat ponieważ kocioł mam od 3 miesięcy i spalanie na 24 h wychodzi około25 kg i więcej zależy od dogrzewania bojlera. a mrozów nie było jeszcze. Czy może to być spowodowane tym że kocioł po dogrzaniu pomieszczenia gdzie mam czujnik pokojowy po wygaszeniu przechodzi w stan czuwania i tak około godziny sobie czeka. W domu ogólnie jest komfort, wszedzie dogrzane. Z tym że tego peletu to troche za dużo idzie jak już sie tyle zajnwestowało w ocieplenie budynku. Dodam jeszcze że minimalne otwarcie zaworu przestawiłem z 5 na 10 i na 15 aż do 30 co drugi dzień i nic tylko kocioł sie szybciej studził. Dodam jeszcze że piec nie jest zaniedbany i ściany w środku są czyste.raz w tygodniu przelece go odkużaczem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.