Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie


Hosse

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o nowo postawiony budynek ?  Jeśli tak, to jest w nim sporo wilgoci, i dlatego ciężko taki dom nagrzać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nowy zamieszkały od września na wyjściu z co na podłogę 32 st podłoga ma te 26 st przy podłodze w domu 22,5 st i nieumie dobić do 23 dom ocieplony 2 miesiace temu pod sufitem 21 st mury dookola tak samo dom ocieplony 15cm styro grafitowy myślałem że będzie cieplej na stropie ułożona wełna 15 cm na holu 8cm styro zeby było poczym chodzić na stropie,a o lepiej to chodzi oto czy te mury podniasa swoją temperature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak sterujesz temp wewnątrz. Masz termostat pokojowy sprzężony ze sterownikiem kotła? Ile masz docelowo na termostacie ustawione i jak ta komunikacja między sterownikami wygląda? Być może w miarę zbliżania się do temp zadanej wewnątrz, kocioł "zwalnia" i nie wychyla się zbytnio poza widełki histerezy. 

Czujnik pogodowy jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Hosse napisał:

w domu 22,5 st i nieumie dobić do 23

Są dwie możliwości "dobicia do temperatury" 

albo powiększyć przepływy w pętlach albo zwiększyć temp wody w instalacji podłogówki.

Obie metody działają ale zwiększenie przepływów da max 1C wyżej w pomieszczeniu, a podniesienie temp zasilania przy obecnych temp około 0  pozwala stwierdzić że przy -10C trzeba będzie wpuszczać w podłogę 40C lub więcej a ile przy -20C?

Coś nie tak z jest z tą podłogówką, może za mało rury, za słaba izolacja, niewłaściwe wykończenie posadzek?

Jest kilka przyczyn ale jak się razem złożą to problem rośnie jak dług publiczny naszego kraju.

Z resztą ciężko jest przy podłogówce uzyskać w pomieszczeniach temp ponad 22C , temp obliczeniowe to standardowo 20C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że podlogowka jest ok mam panele podłogowe na całym parterze oprócz kuchni holu i łazienki piec w najdalszym punkcie bo w garażu i do salonu kawałek jest i jakieś straty ciepła są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym rzepkę ciągnął...

A pogodówka jest? Może krzywa grzewcza za płaska dla Twojego domu.

Wyłączanie kotła OK, ale podłogi chyba nie wyłączasz?

Jak idziesz na sztywno 32st, to sprawdź przepływy, zobacz jaka wychodzi delta zasilanie/powrót, sprawdź czy czujniki nie przekłamują itp. 

A próbowałeś puścić więcej niż 32? Masz wszędzie panele to i opór spory dają.

Termostat wisi w "reprezentatywnym" miejscu? Jak tam konfrontacja z klasycznym termometrem?

No i ogólnie, to zimno Wam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodowki nie uzywam jak podkrece podłogowke to grzeje dużo lepiej ale spalanie 3 worki na dobę jak puściłem raz 40 st na podloge w domu nie jest aż tak zimno w dzień 22-23 st tylko te spalanie i czas nagrzania pomieszczen długi teraz żałuję że nie dałem jeszcze grzejników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też jestem posiadaczem nowego domu w którym spędzam druga zimę.

Powiem tak co do spalania w pierwszym sezonie to normalne.

Mi w pierwszym sezonie piec zjadł 8 ton ekogroszku. Dochodzi do tego nie umiejętne ustawienia pieca nie wygrzane mury itd.

W pierwszym sezonie w ogóle nie używałem ogrzewania podłogi bo zamiast 8 spaliłbym 12 ton.

Jak tylko załączyłem ogrzewanie podłogowe piec chodził na 100 procent non stop

W tym sezonie Co do podlogowki to powinna spokojnie zagrzać pomieszczenie 33 M2 do 24 stopni przy nie odczuwalnym ciepłe po dotknięciu ręką. 

Ja mam tak u siebie dwa grzejniki w salonie zakręcone , 3 pętlę mi dochodzą do salonu z czego jedna zakręcona bo bym miał 25 stopni w domu. Też posiadam panele na całej powierzchni domu. Wiadomo na płytkach szybciej odczujesz ciepło niż na panelach ale wedlug mnie nie ma dużej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hosse napisał:

jak podkrece podłogowke to grzeje dużo lepiej ale spalanie 3 worki na dobę jak puściłem raz 40 st na podloge w domu nie jest aż tak zimno w dzień 22-23 st tylko te spalanie i czas nagrzania pomieszczen długi teraz żałuję że nie dałem jeszcze grzejników 

Pewnie też żałowałeś na izolację podłogi od ziemi - jaka ona jest - materiał, grubość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.