Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła Ogniwo Ds czy to dobry wybór ?


lukk9314

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ty nie rozumiesz że nie chce dotacji na ten kocioł ? Dotacje można wziąć raz więc na razie mnie to za bardzo nie urządza wziąć 5000 czy 6000 zł i zamknąć sobie drogę skoro mogę kiedyś dostać znacznie więcej i na więcej rzeczy.
Na razie mieszka tam babcia jest przyzwyczajona do pewnych rzeczy i nie chce jej na razie robić rewolucji.
Na razie trochę różnego drewna jest ale nie tyle żeby inwestować nie wiadomo ile w to.
Ja ten dom pomału remontuje bo będę w nim mieszkał aktualnie jest na wszystko bum bo dotacje bo tamto sramto.
Przeczekam parę lat i zobaczę w którym kierunku to wszystko pójdzie w razie czego gaz jest na ścianie .

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Sorki. To nie było stricte o Tobie. Ja w ogóle pomyliłem wątki. Myślałem to ktoś inny.

Dotacje można wziąć raz na kocioł. Resztę potem możesz brać znowu. Kto tak powiedział? Muszę to zweryfikować. Bo nie mam rtęć pewności, pytałem się o to w sierpniu ale wątpię bym to przeoczyl. Ale śmieszna mysl. Pytales u źródła?

Ja teraz biorę na pełne ogrzewanie.

 

Edit.

Dzwoniłem. Jak mówiłem. Jak rozliczysz wniosek to możesz kolejny składać i kolejny, można je modyfikować np dopisać ona ale masz termin 2 lata od pierwotnego wniosku. Tylko kocioł musi być pierwszy. Tak rzeczą Katowice.

Ale mi się odgryzles:) choc i tak musiałam o sterownik dzwonić. Mam nadzieję że zrobiłeś to specjalnie no mi się należało :)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej jak będę brał dotacje to na bardziej wyrafinowane źródło ciepła że tak powiem niż na kocioł Ds na węgiel oprócz tego pomyślę może nad nową instalacja CO może jakiś wkład kominowy drzwi czy okna. Docieplenie mam zamiar zrobić za swoje wyjdzie prościej i taniej a w takim starym domu i tak się znajdzie dużo elementów takich na które będzie można wziąć Dotacje.
Gdzieś kiedyś czytałem że na jeden budynek można tylko raz z dotacji skorzystać ale w sumie może się to już zmieniło bo urzędnicy sami się gubią w tych zmianach i procedurach a co dopiero prosty człowiek .

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz płatności ale pula 53tys ma być tylko na jednego właściciela. Jak jest np 2 współmałżonkow to masz 106k.
No z tym ogrzewaniem to spoko ale zaraz na to że możesz dostać zajebista pożyczkę i co jak dochody wzrosną. Ja teraz chciałam ostrzej cisnąć bo narazie jeszcze jest 2 rencistów, którzy niedługo pójdą do roboty. Niestety to nie takie proste a oni do tego się bardzo boją robót i ich to bardzo zmeczy.
Tobie tak jak Ty, nie combi HG i pellet. Instalacja też max. Sterowane głowice, chyba się nawet szarpne na bezprzewodowe z centrala. To się zwróci na osłabieniu nim nadbudujemy i ocieplimy.
Tylko jedna pompę będę miał to ładuje taka grubo powyżej tysiąca. Chcą druga tańsza wstawię żeby tylko była i czekała. Te 100 PLN może polezec te kilkanaście lat.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukk9314 napisał:


Po za tym czy 2x300 to według niego będzie 600 l czy jeszcze nie ?


 

Bufor czy bateria buforów, to nie ma znaczenia. Liczą się litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pytaniu chodziło o to, czy pojemność zainstalowanych buforów sumuje się. Pojemność rzeczywista buforów, to inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. No ja myślałem że chodzi o to kocioł ma wbite 600 i 2x300 ma te warunki spełniać. Do 1000l jeden wychodzi zawsze dużo taniej. Na fuego jest 600 l(580) OEM black w promocji. Bardzo dobra cena. 70cm szerokość. Mialem go brać ale jednak wezmę 800l by nie było problemu. Austria email goły 800l dużo taniej i sam ocieple

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.