Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomóżcie Na Cito Kobiecie!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założyć olejowe ogrzewanie na pow.ok.70m.Budynek ocieplony.Górę zamieszkuje sąsiad dół ja.Każdy sam się ogrzewa.Budynek ocieplony,okna funkiel nówka.Polecono mi kocioł Vertich 15kw.Jednak spece od ogrzewania: jeden kręci nosem,że to japoński, drugi twierdzi,że kocioł trafi szlag bo się przegrzeje jak będzie się włączał często do grzania wody i zbankrutuję na oleju bo będzie żarł i sugeruje zamontowanie do niego bojlera zamiast korzystania z funkcji "przepływowego" podgrzewania.No i zaleca 1000l.zbiornik na olej bo 600l.to się nie bardzo nada bo będę tankowała często.

????

No i zdurniałam :o Czyli co-ktoś wymyślił taki piec,z taką funkcją która się nie nadaje???To ile mi pożre oleju?Tyle co na dom 200m?Sprzedawcy są za tym kotłem,opinii negatywnych nie słyszałam,znajomy twierdzi też,że nie jest zły ale muszę mieć instalację wodną w miedzi-będzie bezpieczniej.Mam takową.Przyznaję,że cena tego kotła jest naprawdę konkurencyjna(3800) a fundusze mam doprawdy ograniczone.Na taki piec stać mnie na bank i jeszcze gin&tonic !!!! :mellow:

POMÓŻCIE błagam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotła nie znam ale moge potwierdzic ze przepływka to jest nieporozumienie dla talk małej mocy kotła to zdecydowanie zasobnik i to min100/ 140l z wezownicą spiralna koniecznie ,zbiornik do oleju to jesli masz mozliwosc to zamontój jak najwiekszy wejdzie taki do 1500l ,bo nie bedzie sie nikt zastanawiał w styczniu ze olej drogi a trzeba zatankowac i zawsze daje mozliwosc planowania wydatków a samzbiornik to nie sa jakies znaczące koszty ,a ile moze spalic to trudno powiedziec oszacowac mozna na poziomie 700-1200l na sezon ale to taka srednia dla orientacji ,kazdy budynek inny wiec jak nie odpalisz kociołka to sie nie dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję założyć olejowe ogrzewanie na pow.ok.70m.Budynek ocieplony.Górę zamieszkuje sąsiad dół ja.Każdy sam się ogrzewa.Budynek ocieplony,okna funkiel nówka.Polecono mi kocioł Vertich 15kw.Jednak spece od ogrzewania: jeden kręci nosem,że to japoński, drugi twierdzi,że kocioł trafi szlag bo się przegrzeje jak będzie się włączał często do grzania wody i zbankrutuję na oleju bo będzie żarł i sugeruje zamontowanie do niego bojlera zamiast korzystania z funkcji "przepływowego" podgrzewania.No i zaleca 1000l.zbiornik na olej bo 600l.to się nie bardzo nada bo będę tankowała często.

????

No i zdurniałam :o Czyli co-ktoś wymyślił taki piec,z taką funkcją która się nie nadaje???To ile mi pożre oleju?Tyle co na dom 200m?Sprzedawcy są za tym kotłem,opinii negatywnych nie słyszałam,znajomy twierdzi też,że nie jest zły ale muszę mieć instalację wodną w miedzi-będzie bezpieczniej.Mam takową.Przyznaję,że cena tego kotła jest naprawdę konkurencyjna(3800) a fundusze mam doprawdy ograniczone.Na taki piec stać mnie na bank i jeszcze gin&tonic !!!! :mellow:

POMÓŻCIE błagam!!!

Nie wierz takim "pseudo-fachowcom".Najlepiej skontaktuj się z instalatorem posiadającym uprawnienia producenta lub sprzedawcy kotła. Zamontować i eksploatować zgodnie z instrukcją i warunkami gwarancji i powinno być OK. No i przedewszystkim jak p.Józiowi wydaje się że jest lepszy od konstruktorów i producenta to zwyczajnie pokaż mu drzwi. Niestety mamy trochę takich instalatorów którzy zjedli wszystkie rozumy ale nie potrafią odczytać schematu podłączenia kotła!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się,że jest kilku facetów,którzy rozsądnie poradzą.Bardzo dziękuję :o

Znam tę stronkę-po zaproponowaniu mi owego kotła sprawdziłam kto zacz.Martwi mnie,że nie ma nic od tych,którzy go użytkują.To byłoby miarodajne dla mnie najbardziej.Od znajomych,znajomych dowiaduję się,że nie jest to kocioł zły no,ale jak taki "pan Józio"(super określenie od kogoś!!!Hi,hi...)namota w głowie a na koniec zawali cenę to można zamotać się;doprawdy. Hm,z babskiego punktu widzenia-jest wiele,choćby sprzętów kuchennych,które pieką,kroją,szatkują,mieszają i...świetnie spełniają swoje założenia,czy raczej założenia producenta.A może technika idzie do przodu a niektórzy "wielcy panowie Józiowie"tkwią w swoich myślowych koleinach i nijak ich stamtąd wyciągnąć... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać że zakup kotła CO to nie to samo co paczki makaronu. Trzeba się dowiedzieć kto jest gwarantem zakupionego urządzenia, jakie trzeba spełnić warunki aby gwarancji nie stracić. Producenci sprzętu grzewczego (nie wiem jak jest w przypadku twojego kotła ale podejrzewam że podobnie) organizują sieć zakładów uprawnionych do montażu i serwisu. W przypadku takich kotłów warto jest korzystać z autoryzowanych fachowców (niektóre firmy wręcz tego wymagają i wskazują kto może kocioł zamontować i uruchomić), a najlepiej aby ktoś instalację zaprojektował i dobrał urządzenia. Wyjdzie trochę drożej, ale będziesz wiedziała kto za ewentualne błędy odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.