Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tłumik spalin po przeróbce kotła Buderus na pellet


gargulec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie!, ty masz podwójny, tylko obcięty od strony palnika!!!

Po kiego grzyba taką przeróbkę zrobili?

I to jest cały problem, gdyż płomienie od razu mają kontakt z wymiennikiem  i wywalają w komin tu nic nie pomoże.

Może nie chciał wejść palnik na pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tą brakującą część "wiadra" dorobić jako osłonę/ekran  wokół palnika? Obie części nie muszą się przecież idealnie stykać, czy wchodzić jedna w drugą?

Myślałem o czymś takim: lewa część jako osłona palnika, prawa- stare "wiadro". Żeby ogień nie walił na powrót w palnik, zrobić stożek w rurze połączony żebrami. Poniższe wyłącznie jako pomysł pod dyskusję, bez gwarancji, że będzie działać :)wiadro.png.30de2363448c601db18ed8d583cce9ca.png

edit: szkic dodałem, zanim @sambor napisał post #32. Czyli część "ściętostożkowa" musiałaby spełniać warunki ze szkicu we wpisie #32.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jaki w kotle jest obecnie palnik, od tego trzeba zacząć.

Może się okazać że odległości palnika od ścianek wiadra były za małe i palnik się przegrzewał , więc obcieli ścianki i po krzyku, ale w ten sposób niszczony jest wymiennik i ciepło wywala w komin.

Jakby się dało to wiadro można przedłużyć na początek nawet zwykłą blachą stalową 0,8-1 mm zwiniętą w walec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gmaj22 napisał:

A może tą brakującą część "wiadra" dorobić jako osłonę/ekran  wokół palnika? Obie części nie muszą się przecież idealnie stykać, czy wchodzić jedna w drugą?

Ten ekran musi być luźny - są pewne wymogi co do odległości  deflektora od palnika , ponadto musi być miejsce na wylot spalin na wymiennik - po to jest to ucho w wiadrze, ono daje dystans wymagany na drogę spalin między krawędzią wiadra a czołem palnika 

Np minimalne wymiary komory dla mojego palnika podaję poniżej

viking odległości od palnika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gmaj22 napisał:

Myślałem o czymś takim: lewa część jako osłona palnika, prawa- stare "wiadro". Żeby ogień nie walił na powrót w palnik, zrobić stożek w rurze połączony żebrami.

Przecież prawa część tego garnka / wiadra jest praktycznie gładka, a to że takie kotły były produkowane przez czołowych producentów EU to o czymś świadczy że nie potrzeba tam żadnych udziwacznień.

Te wiadra były w kotłach wolfa, buderusa, viesmanna, vaillanta i pewnie kilku innych , więc nic nie zmieniamy  jego geometrii ,

tylko doprowadźmy wiadro do stanu "fabrycznego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Zrobione ...wiadro dosztukowane

"pseudo tłumik "założony...  czyli zawirowywacz , na razie na próbę ,chyba że ktoś ma jakąś propozycje.

Odpaliłem i ok, temp wzrastała co 7min po 2 stopnie aż do ustawionego 55 stopniu,

tempratura  od 16 st na kotle do 55 st doszła po równo 2 godz. Dom 130 metrów, komin o o wiele chłodniejszy,

teraz tylko RCK tylko na ile ustawić ?

IMAG0614.jpg

IMAG0613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RCK ustawiony na 10Pa.

Temperatura trochę nisko ustawiona, ja dałbym min 60C

Trochę długie grzanie, ale to początek, zobaczymy po 2- 3 dniach 

Jeszcze podaj jaki masz palnik?

Kiedyś na aukcjach chodził taki buderus z palnikiem Viking , czyli takim jak mój - czy to ten zestaw czy też inny palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
49 minut temu, gargulec napisał:

Mogę trochę zmniejszyć średnice wylotu w tłumiku np z 120 na 80 ?

Odnosze nieodparte wrazenie ze zalozyciel tematu kombinuje na wszelkie sposoby jak zatkac komin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Visitor1230 napisał:

jak zatkac komin :)

Do tego nie potrzeba zmniejszania wylotu - wystarczy w komin wsadzić np stary beret lub rękaw z kufajki.

Dopiero teraz dowiedziałem się że palnik jest za duży i to raczej nim trzeba się zająć, a nie średnicą komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu kombinować...  to ma działać tak jak trzeba i już .

Nie jestem w temacie  dlatego też moje  proste  pytania i "Wasze"fachowe  odpowiedzi. Po prostu życie.

Poza tym , temat  pewnie się  przyda  na forum bo  nie jeden prosty człowiek taki  jak ja będzie chciał mieć ciepło domu :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc  tak... Temp spalin po założeniu RCK max 95

Przez noc , po  ustawieniu pracy w modulacji zjadł 3 worki

 przez następna noc po ustawieniu nastaw standard też zjadł 3 worki ,

w standard po osiągnięciu zamierzonych 60 wszedł w podtrzymanie i tak chodził cała noc,

temp powietrza w domu zamierzona 19   , a rano okazało że tu 24 . a piec się nie  wyłaczył  (histereza temp min 0.2)

sterownik w salonie stalmark st280, wcześniej co jakiś czas musiałem go kalibrować bo pokazywał błędne temp.

Potem do części grzejników nie dochodziła ciepła woda ,grzejniki conventer trochę starsze więc 

spuściłem wodę z obiegu ,zmieniłem zawory termostatyczne przy grzejnikach ,dokładnie odpowietrzyłem i...lipa.

Kocioł do temp 60 dochodzi w 15 min, a wszystkie grzejniki zimne ,pompy chodzą

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy chodzą ale.... nie pompują może? Jakbyś zrobił zdjęcie przebiegu instalacji, poradzilibyśmy, co i gdzie odkręcić/poluzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura  powietrza  doszła dość szybko, zadana 20 st ale odczuwalna sporo wyższa.

Dom pewnie jeszcze "dochodzi' ale wstępnie...

 Chodzi na modulacji ,12gdz zjadł  worek  15kg ,pellet sosna świerk

Nastawy :30;60;100.... sterownik stalmark st-978

30...

czas podawania 3s

czas podtrzymania 35s

siła nadmuchu 30%

60...

czas podawania 5s

czas podtrzymania 30s

siła nadmuchu 50%

odległość od żądanej  5%

100...

czas podawania 8s

czas podtrzymania 20s

siła nadmuchu 75%

odległość od żądanej  8%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gargulec napisał:

Temperatura  powietrza  doszła dość szybko, zadana 20 st ale odczuwalna sporo wyższa.

To fajnie że działa , spalanie trochę duże , ale mury muszą swoje zabrać.

A przed wizytą na forum jakie było spalanie i jaka temp wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.