Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CWU a skoki temperatur


mik90

Rekomendowane odpowiedzi

Po odpowietrzeniu pomogło. Pompa przewalowa na 2 biegu a os cwu na 1. Mimo to schodzi z kotla twmp. przy grzaniu CWU ale tak jak wspomnieliscie to jest normą. 

Pytanie jak ustawić temp. Na bojlerze i jaka histereze? Czy np. Ładować bojler wysoko i potem zrobić dużą histereze? Czy raczej niezbyt wysoka temp. z mala histereza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie, może ktoś pomoże..

Jak ustawić temp. Na bojlerze i jaka histereze? Czy np. Ładować bojler wysoko i potem zrobić dużą histereze? Czy raczej niezbyt wysoka temp. z mala histereza? Chodzi mi o płynną prace kotła i ekonomię spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymknąłem prawie całkowicie zawór za pompą cwu a właściwie zaraz na wlocie do wężownicy bojlera. Cwu (250L)ustawione na 50* histereza z początku na 2 teraz na 8 stopni. Efekt taki że po włączeniu pompy cwu temperatura na kotle prawie wcale nie spada. Zawór przymykałem metodą na czuja. Patrzylem przy jakim zamknięciu po włączeniu pompy temperatura powrotu zaczyna spadać. Spada tylko o ok 1-2 stopnie. Zaznaczam, że mam układ ze sprzęgłem hydraulicznym ale myślę że warto zobaczyć jak to będzie działać na zwykłej instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. Mam zawor przed pompa CWU. Myślęże nie zaszkodzi jeśli np. Przymkne go o połowę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest za pompą przymnkąć i nie o połowę a prawie całkowicie zeby był tylko delikatny przepływ tak oczywiście żeby jeszcze nagrzac zasobnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pompa CWU mam tylko zawor zwrotny. Zawor, który mogę zamknąć jest przed pompa..więc jak zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj tym zaworem na powrocie  przymnkąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.