Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Varmo - kolejny zasypowiec z " papierami"


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Złóż wątek i wrzuć przekrój wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak, bufor musi być to wynika bezpośrednio ze świadectwa z badań.

SAS_VARMO_15-25kW_klasa_5_wyniki.pdf

A bez bufora kocioł będzie pracował tylko nie wiadomo jak, na pewno dobrze będzie pracował z mocą nominalną, co akurat jest najmniej potrzebne w sezonie.

Zawsze jednak można zmniejszyć komorę zasypową i w ten sposób dostosować kocioł do pracy na mniejszej mocy, przynajmniej do czasu zakupu bufora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A czy w benzyniaku się dobrze spala diesel?
 

To jest kocioł do węgla nie do drewna i w kotle węglowym drewno się nie będzie dobrze palić.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na kocioł? Musisz też kupić/zrobić bufor ciepła. 

Do drewna to najlepiej HG. Ewentualnie jak masz mały budżet to Setlans Selvan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tego węgla chcesz spalać ? Są HG na drewno i węgiel.(one mają po prostu taki dodatkowy ,,ruszt,, w dyszy który służy do usuwania  popiołu (by się nie zapchała)  Choć z HG na drewno jak dosypiesz (trochę) węgla to nic się się stanie, jedyny problem to popiół tzn. jak naszypiesz za dużo węgla  to dysz się może zapchać.

Nwm jak tam u ciebie uchwały antysmogowa tzn. , że w kotle na drewno według uchwały antysmogowej nie możesz palić węglem i odwrotnie.

 

 

Drewno z pelet to znaczy, że będą  niekształtne kawałki?

 

Edytowane przez Alewalneło2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie niekształtne kawałki w DS to wszystko się będzie zawieszać , a nie palić, jednym słowem masakra.

Chcesz zużyć tylko ten węgiel co masz ?

Edytowane przez Alewalneło2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.Gwoździe z pelet nie są duże.

Po za tym paląc z buforem (1-2wsady by naładować bufor) nie zdąży się nazbierać tyle gwoździ by mogły ewnetulanie zapchać dyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor kupię gotowy 1000l tylko taki mi wejdzie do kotłowni. Natomiast teraz pale w kotle seko 18 kw ds z pomniejszoną komorą o jakieś 1/3 ceglami szamotowymi.Nie pale non stop raczej jakieś od 4 do 8 godzin na dobę w zależności od temp. za oknem. Temperatura w domu wacha się od 21,5 do 23.5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 7.12.2019 o 23:37, Adrianzbala napisał:

Dziś piec zamontowany pierwsze rozpalanie i zero dymu zasypany po rozpelaniu do pełna i pali się ładnie na dole a po ok. Godzinie od zasypania zaglądałam i komora zasypowa na górze zimniutka mimo że na piecu 65 stopni, myślałem że będą gorące drzwiczki te drugie wewnętrzne otworzyłem pogrzebaczem A tu drzwi zimne węgiel zimny nie gazuje, cały ciąg idzie dołem prosto na wymiennik pali się tylko na dole zero dymu. Pierwsze wrażenie super. Zobaczymy jak ze spalaniem ile wytrzyma jeden zaspy.

 

Witam Pana jak sprawuje się ten piec sas warmio zasypowy 5 klasy?.Mamy go zamiar kupic ile godz trzyma na polowie załadunku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum. Posiadam mpm ds 12-14 kw +bufor ciepła 1000l dwie wężownice, wentylator wyciągowy, sterownik, zawor mieszający z siłownikiem. Szukam chętnych na zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam 

Panowie Jak w tym kotle bedzie sie paliła mieszanka węgla z drewnem lub początkowo drewno A zima węgiel Nie chodzi mi o Jakiś ideał tylko czy będzie jako tako ??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co Powiecie o tym Kotle bo muszę coś wybrać dla siostry i bedzie to pewnie  SAS VARMO 20KW Albo DEFRO OKE 22KW https://www.fuego.pl/defro-optima-komfort-eko-22-kw.html?z-ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=59b76f66-eb44-cabe-6709-63c543b627ec Co myślicie który lepszy ??? Niestety Mpm juz nie dostępny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.