Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłaczanie się kotła


jarekcc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mój kocioł to termet gold plus 25.Do kotła zainstalowany jest wymiennik ciepła.Problem polega na tym że kocioł sam się wyłącza po pewnym czasie pracy.Temperatura zadania to 40st.Kocioł pracuje powiedzmy godzinę i temperatura powoli zaczyna wzrastać do 43st.na zasilaniu i 39st.na powrocie i wtedy się wyłącza.Nie ma komunikatu L3 tylko od razu sie wyłącza i załącza dopiero jak termostat pokojowy da sygnał do grzania.Pomieszczenie dogrzane nie jest bo termostat pokojowy cały czas pokazuje że ma grzać.Jak zrobić żeby kocioł grzał cały czas na minimalnej mocy i się nie wyłączał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jarekcc napisał:

Temperatura zadania to 40st.Kocioł pracuje powiedzmy godzinę i temperatura powoli zaczyna wzrastać do 43st.na zasilaniu i 39st.na powrocie i wtedy się wyłącza.

To przecież normalne - osiągnął temp zadaną , więc sie wyłączył.

Jak nie chcesz aby się wyłączył to podnieś mu temp zadaną albo zwiększ przepływ wody w kotle - odpowiednio nastaw pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pompa obiegu co jest na max.3"

Tu jeszcze można coś zdziałać - zmniejszyć przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi wymiennik Ci blokować

U mnie Golden Plus20,bez wymiennika,15letnia instalacja grzejnikowa (grzejniki płytowe C22) przystosowana do kotła węglowego,kocioł na ustawieniach fabrycznych,temperatura zadana 40st,kocioł może pracować całą dobę i dopóki nie osiągnie zadanej na sterowniku pokojowym ani razu się nie wyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne że przy zadanej 40st temperatura wzrasta Ci do 43st

U mnie raczej się to nie zdarza,nie raz dobije do 41,42 sporadycznie,a 43 przy zadanej 40 to chyba tylko raz widziałem

Zobacz po pół godzinie pracy kotła jakie masz obroty wentylatora

U mnie jak rozgrzeje wodę w instalacji to Fr 00,czyli w moim przypadku 1500 obrotów,bo tak był ustawiony fabrycznie

Korciło mnie żeby zmiejszyć do 1200,ale kocioł montowałem sam,odpałiłem sam (tak wiem,pożegnałem się z gwarancją)

jego praca mi odpowiada,więc wolę tym parametrem nie manipulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.